Artykuł sponsorowany

Jakie korzyści wynikają z wybudowania własnej, przydomowej oczyszczalni ścieków i jaka jest zasada działania tego rozwiązania ?

Jakie korzyści wynikają z wybudowania własnej, przydomowej oczyszczalni ścieków i jaka jest zasada działania tego rozwiązania ?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to ekologiczne rozwiązanie, które od dłuższego czasu święci swoje triumfy. Nie sposób jednak się temu dziwić, ponieważ taka oczyszczalnia ułatwia życie i eliminuje konieczność posiadania szamba. Jeśli zastanawiasz się nad zainwestowaniem w takie rozwiązanie, zapoznaj się z poniższym artykułem. Sprawdź, jakie zalety niesie za sobą ten innowacyjny pomysł i jak działa przydomowa oczyszczalnia ścieków.

Zalety przydomowej oczyszczalni ścieków

Na montaż przydomowej oczyszczalni ścieków powinni zdecydować się przede wszystkim właściciele jednorodzinnych domków położonych w gminach, w których władze nie planują w najbliższym czasie wprowadzenia instalacji wod-kan, przez co nie istnieje możliwość poprowadzenia własnego przyłącza kanalizacyjnego.

Korzyści wynikających z wybudowania własnej instalacji sanitarnej jest bardzo wiele. Przede wszystkim rozwiązanie to wiąże się z wygodą i komfortem, ponieważ w ten sposób można podnieść jakość swojego życia. Do innych, równie istotnych zalet można zaliczyć:

●     możliwość zatroszczenia się o stan środowiska, bowiem jest to instalacja odpowiednio zoptymalizowana i ekologiczna,

●     eliminację ryzyka skażenia gruntu i wód gruntowych,

●     oszczędność wynikającą z kilkukrotnie tańszej eksploatacji,

●     wyeliminowanie potrzeby cyklicznego wywożenia ścieków,

●     niemal całkowita bezobsługowość,

●     odporność na czynniki atmosferyczne,

●     możliwość dowolnej konfiguracji. 

Jaka jest zasada działania przydomowej oczyszczalni ścieków?

Zasada działania tego rozwiązania jest bardzo prosta. Ścieki transportowane są do przygotowanej instalacji. Wszystkie nieczystości poddawane są wówczas beztlenowej fermentacji. Dochodzi do mechanicznego oddzielenia osadów, które natychmiast zaczynają opadać.

W następnym etapie ścieki trafiają do zbiornika, w którym dochodzi do rozkładu pozostałych nieczystości na gazy nieorganiczne i masę komórkową. Na koniec nieczystości organiczne trafiają do rury odprowadzającej, gdzie zostają uwolnione do odbiornika.

W niektórych przypadkach montuje się także dodatkowy separator, który eliminuje ryzyko zapchania się instalacji oraz dodatkowe napowietrzenie, które przyspiesza cały proces oczyszczania. Profesjonalnym montażem przydomowej oczyszczalni ścieków zajmuje się firma Ibar Instalacje grzewcze i sanitarne Ireneusz Barbaś. Przedsiębiorstwo realizuje usługi z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu oraz zatrudnia wyłącznie fachowców posiadających rozległą wiedzę i doświadczenie. Dzięki temu marka może gwarantować wysoką jakość wszystkich świadczonych usług.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz