Materiał Partnera

Jakie korzyści przysznoszą nauczycielom szkolenia?

Jakie korzyści przysznoszą nauczycielom szkolenia?

W powszechnej świadomości to właśnie nauczyciele są tą grupą zawodową, która powinna utrzymywać swoje kompetencje na wysokim poziomie. Ab osiągnąć ten wymóg, pracownik oświaty musi jednak ciągle się dokształcać, idąc z duchem czasu oraz osiągnięciami technologii i nauki. Prócz oczywistych profitów związanych z lepszą orientacją w najnowszych trendach, nauczyciel może zyskać dużo więcej. Jakie korzyści mogą przynieść mu szkolenia?

Powody uczestniczenia w szkoleniach dla nauczycieli

Doskonalenie zawodowe wśród osób, które zajmują się nauką ma ogromne znaczenie – to wszak one przekazują swoją wiedzę dalej. Muszą zatem mieć pewność, że jest ona rzetelna, zgodna z najnowszymi osiągnięciami nauki oraz odpowiednio przekazywana. Wiedzę oraz umiejętności należy poszerzać przez całe życie i nauczyciele o tym wiedzą. Najczęściej jednak uczęszczają na szkolenia czy warsztaty z bardzo prozaicznych powodów – wymagań stawianych od strony władz szkolnych, okręgowych lub państwowych.

Niestety, tego typu szkolenia nie zawsze prowadzone są rzetelnie. Wybór odpowiedniej placówki, która przeprowadzi warsztaty dla kadry jest zatem kluczowy. Jedną z nich jest Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Supernauczyciel. Tylko wybór dobrej placówki szkoleniowej pozwala na osiągnięcie właściwych efektów oraz korzyści.

Jakie umiejętności może poprawić nauczyciel w trakcie szkolenia?

Wykwalifikowane placówki wyspecjalizowane w szkoleni nauczycieli udostępniają ogromną liczbę różnego typu programów pozwalających na rozwinięcie tak kompetencji twardych, jak i kompetencji miękkich. Nauczyciel łączy bowiem te dwie kwestie i musi wykazywać się nie tylko ogromną wiedzą z nauczanego zakresu, lecz także zdolnością do jej przekazywania, motywowania ucznia, sprawiedliwego i zachęcającego do rozwoju oceniania, cierpliwością i wieloma innymi umiejętnościami społecznymi.

Co ważne, szkolenia pozwalają nauczyć się większości z nich. Muszą jednak być przeprowadzane regularne. Jedne warsztaty z motywowania uczniów nic nie dadzą – właściwe postępowanie po prostu musi wejść w krew, a do tego niezbędne jest powtarzanie informacji oraz ćwiczenia praktyczne. Nie ma od tego ucieczki, szczególnie, że zmiana postawy wobec uczniów na lepszą jest jednym z najtrudniejszych wyzwań, przed którymi staje każdy nauczyciel.

Nie bez znaczenia są także szkolenia dla nauczycieli obejmujące wykorzystanie nowoczesnych technologii. Wiedzą z tego zakresu można zaimponować uczniom, pomaga ona przy tym w lepszym ukazaniu nauczanych zagadnień.

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz