Materiał Partnera

Jakie korzyści płyną ze stosowania systemów e-Kanban w przemyśle produkcyjnym?

Jakie korzyści płyną ze stosowania systemów e-Kanban w przemyśle produkcyjnym?

Nowoczesna i efektywna produkcja jest możliwa tylko wtedy, gdy przedsiębiorstwo ma możliwość swobodnego pozyskiwania danych z działów produkcyjnych oraz posiada system, który ułatwia przepływ informacji wewnątrz całej organizacji. Jest to możliwe dzięki odpowiedniemu oczujnikowaniu i wykorzystaniu sieci bezprzewodowych, co staje się coraz bardziej powszechne. Systemy e-Kanban cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Co je wyróżnia?

Kanban- co to takiego?

Kanban to opracowana w Japonii w latach 50. XX wieku metoda zarządzania produkcją. Po raz pierwszy zaczęto stosować ją w koncernie Toyota. Narzędzie to pozwoliło na zoptymalizowanie całego procesu produkcji, zwiększenie produktywności pracowników i skrócenie czasu dostarczenia zamówienia klientowi. Dzięki metodzie Kanban, wiele współczesnych firm mogło ograniczyć bieżące zapasy półproduktów i zmienić zasadę przepływu materiałów z „Push” na „Pull”, co przyczyniło się do wzrostu jakości produktów. Firma .steute poszła o krok dalej, oferując swoim kontrahentom w pełni mobilne regały e-Kanban, które umożliwiają znaczne zwiększenie elastyczności produkcji i zmianę ogólnego sposobu jej planowania. Przepływa danych pomiędzy poszczególnymi elementami systemu e-Kanban odbywa się drogą radiową. Oznacza to rezygnację z okablowania oraz eliminację problemów, związanych z częstymi uszkodzeniami przewodów elektrycznych. Przedsiębiorstwo .steute opracowało sieć bezprzewodową sWave.Net, która gwarantuje niezwodną kooperację wielu urządzeń radiowych i sprawne wdrożenie aplikacji loT w dowolnym zakładzie produkcyjnym.

Z czego składa się bezprzewodowa sieć sWave. Net?

System sWave.Net przeznaczony jest do zastosowania w najnowocześniejszych środowiskach produkcyjnych, które cechują się wszechstronnością i wysokim stopniem automatyzacji. Chodzi głównie o firmy z branży motoryzacyjnej, które zajmują się produkcją samochodów. Węzły sieci sWave.Net składają się z punktów dostępowych, z których każdy może obsługiwać około 100 urządzeń końcowych, kompatybilnych z siecią. Do urządzeń końcowych można zaliczyć czujniki położenia, wyłączniki nożne czy czujki optyczne. Dużą zaletą całego systemu jest spory zasięg transmisji danych , który wynosi aż 700 metrów w terenie otwartym i do 60 metrów w zamkniętych przestrzeniach. Możliwy jest montaż kilku punktów dostępowych, a ich konfiguracja odbywa się za pośrednictwem aplikacji sieciowej z poziomu centralnie zarządzanej konsoli. Cały system cechuje się ponadprzeciętną trwałością i wysoką stabilnością nawet w niesprzyjających warunkach.

System e-Kanban umożliwia nadzorowanie kilku frakcji przez jedną wspólną sieć bezprzewodową. Dodatkowo- w niedalekiej przyszłości- można go będzie integrować z flotami AGV, co jest bardzo zachęcające dla wielu przedsiębiorców.  

Opracowanie:
Warszawa, al. Wilanowska 321
tel. 22 843 08 20
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz