Materiał Partnera

Jakie korzyści niesie za sobą masaż gorącymi kamieniami?

Jakie korzyści niesie za sobą masaż gorącymi kamieniami?

Stres stał się na tyle codziennym elementem naszego życia, że oswoiliśmy się z nim na dobre. Niestety jego negatywne skutki wciąż oddziałują na nasz umysł i ciało, nawet jeśli sami siebie staramy się przekonać, że jest inaczej. Próbujemy odreagować na różne sposoby- jedni malują, drudzy biegają, a jeszcze inni leżą na kanapie podziwiając rysy na suficie. Tylko, że to nie zawsze pomaga. Doskonałą receptą na chwilę relaksu jest jednak masaż, a szczególnie ten gorącymi kamieniami. Dlaczego warto umówić się na niego jak najszybciej?

Łagodzi stres

Stres odpowiedzialny jest za powstawanie wielu schorzeń i nieprawidłowości w ludzkim ciele. Wysoki poziom kortyzolu wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie całego organizmu, przyspiesza starzenie się i zmniejsza odporność. Przewlekły stres to także duże obciążenie psychiczne, zmęczenie, brak pozytywnej energii. Niestety, ale życie w biegu, natłok obowiązków zarówno w domu, jak i w pracy, sprawiają, że powoli stajemy się kłębkiem nerwów. Jak zapewnia specjalista z Dotyku Relaksu- masaż gorącymi kamieniami to jeden z najprostszych sposobów, by choć na chwilę oderwać się od codziennych trosk. Ciepło czarnych bazaltów, które masażysta rozmieszcza na ciele, znakomicie odpręża, koi zmysły i relaksuje. Pozwala nam się wyciszyć i skupić tylko na sobie.

Rozluźnia mięśnie i redukuje ból

Ciepło, pochodzące z rozgrzanych kamieni, rozprzestrzenia się na wszystkie tkanki. Zabieg doskonale rozluźnia napięte mięśnie i stawy, jest więc idealny dla wszystkich przemęczonych osób. Masaż tego typu przyczynia się także do łagodzenia dolegliwości bólowych, szczególnie tych, które zlokalizowane są w obrębie kręgosłupa. Korzystnie wpływa również na cały układ krwionośny, poprawiając jego funkcjonowanie.

Zapewnia lepszy sen

Osoby, które mają problem z bezsennością, zamiast łykać kolejną porcję pigułek przed snem, powinny udać się do wykwalifikowanego masażysty. Odprężenie, jakie przynosi masaż gorącymi kamieniami , ułatwia zasypianie. Co więcej – zauważalnie podnosi się jakość snu. Śpimy dłużej, mocniej i wstajemy bardziej wypoczęci oraz gotowi stawić czoła kolejnym obowiązkom. Sen to zdrowie- warto o tym pamiętać.

Dodaje energii

Rozgrzewający i uspokajający masaż przywraca równowagę emocjonalną i zaspokaja potrzebę dotyku. Kiedy ktoś dotyka nas w sposób czuły i delikatny, do krwi uwalniają się endorfiny - hormony szczęścia. Zgodnie z filozofią Bliskiego Wschodu, dobrze przeprowadzony masaż, napełnia nasze ciało pozytywną energią na długi czas. Zabieg jest pomocny w leczeniu stanów depresyjnych i okresowych spadkach nastroju. Po wyjściu z gabinetu, na wszystko spojrzymy przychylniejszym okiem.

Opracowanie:
Lublin, Altanowa 8 lok. 24
tel. 509 084 103
Oceń artykuł (2)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz