Materiał Partnera

Jakie konkretnie odpady przyjmują skupy złomu?

Jakie konkretnie odpady przyjmują skupy złomu?

Oddanie metalowych przedmiotów do skupu złomu pozwala na ich recykling, bądź właściwą utylizację. Oferta tego typu punktów nie ogranicza się wyłącznie do jednej grupy odpadów – hurtowy i detaliczny skup złomu obejmuje bowiem m.in. opakowania z metali, baterie i akumulatory ołowiowe czy elementy wykonane z aluminium, miedzi czy mosiądzu. Jakie jeszcze konkretnie odpady przyjmują skupy złomu?

Metal ponownie wykorzystywany

Skupy złomu przyjmują przede wszystkim odpady metalowe. Zaliczają się do nich m.in. opakowania wykonane z metali, które z powodzeniem mogą być ponownie przetworzone w zakładach zajmujących się recyklingiem. Do podzespołów wykonanych z metali różnych przyjmowanych przez skupy złomu zaliczyć można m.in. wirniki z turbin samochodowych, rozruszniki, silniki elektryczne czy jednostki napędowe o niewielkich rozmiarach.

W tego typu miejscach przyjmowane są również elementy miedziane. To właśnie one uznawane są za najcenniejszy i najczęściej odzyskiwany metal. Miedź znajduje się w kablach różnego typu, wiązkach samochodowych i elementach izolacji. Dzięki możliwości jej recyklingu bez straty jakości skupy złomu oferują wysokie ceny za odpady miedziane. Skup złomu Raf-Met Rafał Kicka przyjmuje zarówno metale żelazne, jak i nieżelazne, wykonane nie tylko z miedzi, ale też mosiądzu, brązu czy aluminium. Odpady z jakich jeszcze materiałów skupują punkty tego typu?

Wiele skupowanych odpadów

W skupie złomu przyjmowane są także wszelkiego rodzaju odpady zawierające ołów. Trudne do zutylizowania w konwencjonalny sposób akumulatory czy baterie powinny być poddane odpowiednim procesom, dlatego dobrym rozwiązaniem jest sprzedaż tego typu odpadów właśnie w skupie złomu. Można do niego oddać również elementy z cynku, żelaza i stali. Blachy czy kątowniki wykorzystywane szeroko w budownictwie przyjmowane są w skupach złomu, podobnie jak chłodnice aluminiowo-miedziane, aluminium w postaci rolet okiennych z pianką, izoprofili czy wiórów – z powodzeniem poddaje się je recyklingowi i uzyskuje nowe elementy.

Co ciekawe, złomowaniu podlegają nawet słupy ogrodzeniowe oraz inne elementy niestandardowe. W takim wypadku warto wybrać skup złomu dysponujący możliwością własnego transportu odpadów przy większej ich ilości. Profesjonaliści za pomocą specjalistycznych wag elektronicznych dokładnie zważą odebrany złom, a mechaniczne chwytaki zapewnią szybki i sprawny rozładunek. Skupy złomu przyjmują zatem wiele odpadów – są to głównie elementy wykonane z metali, ale też np. stali, która klasyfikowana jest ze względu na grubość oraz inne parametry.

Opracowanie:
Bogucice 184
tel. 605 161 097
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz