Materiał Partnera

Jakie drzwi automatyczne wybrać do firmy?

Jakie drzwi automatyczne wybrać do firmy?

Trudno nam sobie wyobrazić miejsca,  gdzie w ciągu minuty może wchodzić lub wychodzić nawet kilkadziesiąt osób takie jak centra handlowe, banki, hotele, terminale lotnicze czy budynki biurowe i obiekty służby zdrowia bez drzwi automatycznych. Usprawniają one komunikację i ułatwiają życie osób niepełnosprawnych. Zobacz, jakie drzwi najlepiej wybrać do Twojej firmy.

Rodzaje i zalety drzwi automatycznych

W erze automatyzacji udogodnienia stają się wręcz normą. Automatycznie otwierane drzwi to jeden z elementów, na które nie zwracamy zazwyczaj uwagi, ponieważ stały się już tak naturalne – są w hotelach, centach handlowych, szpitalach.

Ich niewątpliwą zaletą jest ułatwienie przejścia dużym grupom osób, osobom niepełnosprawnym, a nawet podróżnym z dużą ilością bagażu. Wyglądają elegancko i zwiększają prestiż firmy, dlatego coraz większa liczba, nawet małych, przedsiębiorstw decyduje się na to rozwiązanie.

  • Jeśli zastanawiasz się nad wprowadzeniem tego systemu to, w zależności od sposobu otwierania, masz do wyrobu kilka kategorii automatycznych drzwi:
  • przesuwne, w których drzwi otwierają się na boki, wzdłuż fasady,
  • rozwierane – skrzydła tych drzwi otwierają się do wewnątrz lub na zewnątrz budynku,

obrotowe nazywane też balansowymi oraz karuzelowymi, które łączą w sobie cechy dwóch pozostałych grup.

Niezależnie od systemu, na który się zdecydujesz, pamiętaj jednak o regularnym serwisie drzwi automatycznych, którym zajmuje się na przykład firma Bis Puh Zbigniew Wiloch, oferująca także montaż drzwi oraz napędy do drzwi elektrycznych. Jedynie regularnie serwisowane drzwi zapewnią Ci oraz Twoim pracownikom i klientom pełne bezpieczeństwo.

Duża ilość przechodzących

W miejscach o naprawdę dużym natężeniu ruchu, gdzie najważniejszym czynnikiem jest płynność w przejścia, jak na przykład szpitale, czy centra handlowe z reguły stosuje się drzwi przesuwne.

Drzwi przesuwne podzielić możemy na jedno- lub dwuskrzydłowe, ze względu na ilość skrzydeł bocznych. Szerokość przejścia w przypadku takich drzwi jest niemal równa szerokości skrzydeł ruchomych. Odnalazły swoje zastosowanie w przejściach o dużym natężeniu ruchu oraz w szpitalnych oddziałach ratunkowych. Szczególnym rodzajem drzwi przesuwnych są drzwi przesuwne teleskopowe, które  stosuje się, gdy wymagana szerokość otwarcia musi być większa, niż to wynika z szerokości zabudowy drzwi. Ich budowa składa się ze skrzydeł zachodzących na siebie (2 lub 4 skrzydła), co pozwala maksymalnie wykorzystać istniejącą przestrzeń, automatyczne sterowanie umożliwia zmiany szerokości otwarcia drzwi w zależności od natężenia ruchu.

Elegancki wygląd

W obiektach, gdzie ważne jest podkreślenie prestiżu wejścia, takich jak biurowce lub hotele dobrym rozwiązaniem jest wybór drzwi przesuwnych łukowych.

Drzwi rozsuwane łukowe mają kształt półkola lub wycinka koła, a ich skrzydła wykonane są z profili i szyb łukowo giętych, co widocznie zwiększa ich walory estetyczne. Częstą praktyką w takich budynkach jest także zastosowanie dwóch par drzwi łukowych, co pozwala na uzyskanie wejścia o obrysie pełnego koła. Ogranicza to straty ciepła, nie umniejszając reprezentatywnej formie wejścia do budynku.

Drzwi uchylne – dobre rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych

Drzwi rozwierane, nazywane też uchylnymi sprawdzą się w miejscach często odwiedzanych przez osoby niepełnosprawne: ośrodki zdrowia, domy pomocy społecznej, urzędy. Mają również zastosowanie jako drogi ewakuacyjne przy drzwiach obrotowych.

Napęd do drzwi uchylnych może otwierać skrzydło drzwiowe tylko w jednym kierunku, dlatego ze względów bezpieczeństwa takie drzwi powinny się otwierać na zewnątrz, aby umożliwić ewakuację z budynku. Posiadają one regulowaną prędkość otwierania i zamykania oraz czas otwarcia, a także kąt otwarcia drzwi oraz koordynację zamykania skrzydeł.

Opracowanie:
Poznań, os. Armii Krajowej 95 lok. 58
tel. 606 850 938
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz