Materiał Partnera

Jakie cechy ma profesjonalna firma sprzątająca?

Jakie cechy ma profesjonalna firma sprzątająca?

Chcąc utrzymać czystość – niezależnie od tego, czy w części wspólnej wynajmowanego budynku czy w firmie – musimy zadbać o pozyskanie właściwego partnera. Profesjonalna firma sprzątająca wypełni powierzone jej zadania co do joty, doprowadzając przestrzeń użytkową do czystości zgodnie z harmonogramem. Terminowość to jednak nie jedyny wyróżnik dobrej firmy świadczącej usługi utrzymania czystości. Jakie są pozostałe?

Znaczenie utrzymania czystości

Utrzymanie czystości ma ogromne znaczenie nie tylko ze względów BHP. Czyste przestrzenie to przede wszystkim przestrzenie funkcjonalne oraz chętnie wykorzystywane. Panujący w danym miejscu bałagan może skutecznie zniechęcić do odwiedzania go, co ma przełożenie np. w kwestii pozyskania nowych klientów.

Zapewnienie wysokiej klasy serwisu sprzątającego to współcześnie niemała inwestycja, która ponadto nie zwraca się w bezpośredni sposób. Aby jednak do tego zwrotu doszło, musimy współpracować z profesjonalnymi firmami sprzątającymi – takimi jak OPTISERWIS sp. z o.o.

Co wyróżnia profesjonalną firmę sprzątającą?

Pierwszą cechą dobrej firmy odpowiedzialnej za utrzymanie czystości jest sprawnie działająca kadra. Przedsiębiorstwo musi zatrudniać osoby, które znają się na swojej pracy, potrafią obsługiwać specjalistyczny sprzęt do sprzątania oraz stosować konkretne specyfiki w konkretnych sytuacjach, doskonale znając ich działanie. Tutaj nie ma miejsca na pomyłki – nieodpowiednie użycie środka chemicznego lub metody sprzątania może zrujnować całe pomieszczenie.

Dobrym przykładem jest w tym przypadku niedostosowanie środka czyszczącego podłogi do jej rodzaju, co owocuje zazwyczaj odbarwieniami, których nie da się już pozbyć. Niezawodnym potwierdzeniem kompetencji personelu są uzyskane przez pracowników firmy sprzątającej certyfikaty oraz ukończone szkolenia – jeśli firma chwali się nimi publicznie, z pewnością nie stroni od inwestowania w swoją kadrę i ciągłego podnoszenia jej kwalifikacji.

Nowoczesny sprzęt i wysokiej jakości środki czyszczące

Sam dobór środków czystości oraz sprzętu również może świadczyć na korzyść firmy sprzątającej. Absolutna dbałość o higienę, wykorzystywanie wyłącznie środków najwyższej jakości oraz profesjonalnego sprzętu – oto wyróżniki prawdziwych profesjonalistów. Sytuacja, w której stosowane narzędzia są brudne, środki czystości niewystarczająco mocne, a sprzęt wyraźnie starszego typu nie nastraja pozytywnie do współpracy z daną firmą.

Oczywiście nie bez znaczenia jest także dobra komunikacja oraz rzetelność wykonanych zleceń. Terminowość i pilnowanie uzgodnionych dat to absolutna podstawa, natomiast w przypadku opóźnień lub zmiany harmonogramu firma sprzątająca powinna jak najszybciej nas o tym informować.

Opracowanie:
Poznań, os. Stefana Batorego 79C lok. U2
tel. 61 822 02 48
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz