Materiał Partnera

Jakie akcesoria kupić na zajęcia plastyczne dla dzieci?

Jakie akcesoria kupić na zajęcia plastyczne dla dzieci?

Dzieci uwielbiają zajęcia plastyczne. W trakcie ich trwania ćwiczą one swoją kreatywność oraz rozwijają zdolności manualne. To także czas dobrej zabawy i doskonały moment na realizację nawet najbardziej zwariowanych pomysłów artystycznych. Jednak, aby ich realizacja była możliwa, niezbędną są konkretne akcesoria plastyczne. Które z nich muszą znaleźć się w szkolnym plecaku malucha?

Farby plakatowe

Wysokiej jakości farby plakatowe są gotowe do użycia bez konieczności korzystania z wody. Można kupić je w półpłynnej formie, zamknięte w poręcznych i funkcjonalnych pojemniczkach lub tubkach. W pojedynczym opakowaniu znajduje się zazwyczaj od 6 do 24 kolorów. Farby plakatowe wyróżniają się bardzo dobrym kryciem. Posiadają niezwykle intensywne i żywe odcienie, dzięki czemu pięknie prezentują się na papierze, drewnie, czy też szkle. Jak informuje specjalista z firmy El-Łuk, która jest uznanym producentem artykułów szkolnych- podstawą do stworzenia dobrej jakości farb plakatowych są wysokiej klasy barwniki. Dzięki nim już niewielka ilość farby, gwarantuje pożądane nasycenie kolorów. Trzeba też podkreślić, że farby plakatowe są bardzo wydajne i wystarczają na długi czas, warto zatem zainwestować w produkt renomowanej marki.

Plastelina

Zabawa plasteliną to prawdziwa gratka dla każdego malucha. Produkt ten może jednak służyć do realizacji wielu projektów, nie tylko autorstwa dzieci. Plastelina wysokiej jakości cechuje się znaczną elastycznością, nie przywiera do rąk i nie brudzi podłoża. Wyprodukowana jest z bezpiecznych dla zdrowia składników i nie zawiera substancji zapachowych. Plastelina pozwala na tworzenie najróżniejszych kształtów, gdyż jako masa idealnie poddaje się pracy dłoni. Wielu pedagogów zaleca zabawę tym produktem dzieciom w celu zwiększenia sprawności palców. Plastelina nigdy nie zasycha, dzięki czemu możliwe jest jej formowanie od nowa.

Kredki ołówkowe

Na rynku znajdziemy prawdziwe bogactwo kredek ołówkowych różnych marek. Kredki warte zakupu powinny charakteryzować się mnogością kolorów i ich dobrym nasyceniem. Przy minimalnym wysiłku ze strony dziecka, kredki powinny tworzyć na kartce wyraziste linie. Ważne jest również to, by były odporne na złamania i łatwe do zaostrzenia. Dla najmłodszych lepiej wybierać kredki typu „jumbo”, które są większe od standardowych i pewniej leżą w małej rączce.

Kleje

Na szkolnych zajęciach plastycznych bardzo często korzysta się również z klejów różnego typu. Warto zaopatrzyć dziecko w standardowy klej uniwersalny, introligatorski. Wybierając asortyment od rzetelnego producenta, możemy mieć gwarancję, że nabyte produkty będą bezpieczne dla zdrowia naszego dziecka i ułatwią mu realizację szkolnych zadań artystycznych.

Opracowanie:
Toruń, Elbląska 62
tel. 56 645 49 80
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz