Artykuł sponsorowany

Jakich błędów się wystrzegać remontując dom?

Jakich błędów się wystrzegać remontując dom?

Remont domu lub mieszkania zawsze jest dla nas sporym przedsięwzięciem, nawet jeśli to tylko remont jednego pomieszczenia. Niezależnie od tego, czy remont decydujemy się wykonać własnymi rękami, czy decydujemy się na usługi fachowców, zdarza się, że podczas remontu pojawiają się błędy. Jakie błędy podczas remontów popełniamy najczęściej? - Przyjrzyjmy się, z czego te błędy wynikają i wymieńmy kilka z nich.

Brak projektu lub niedopowiedzenia z fachowcami

Najczęściej wymieniany błąd przy remoncie domu to brak projektu. Stwierdzamy po prostu, że chcemy odświeżyć pomieszczenia i od razu przechodzimy do działania. Schemat powinien być następujący: koncepcja, projekt wykonawczy i stworzenie listy zakupów wraz z kosztorysem. Nie oznacza to od razu, że musimy korzystać z pomocy architekta wnętrz i tworzyć kompletną dokumentację, jednak pewne kwestie musimy twardo ustalić. Projekt wykonawczy jest istotny, by nie popełniać błędów w stylu: wybieramy się do sklepu budowlanego, kupujemy różnego rodzaju materiały budowlane, w oko wpada nam też wykładzina, więc również decydujemy się na jej zakup „od ręki”. Wykładzina w rolce zalega nam później przez kilka dni i tylko przeszkadza w pracach remontowych, bo przecież nie ułożymy jej, zanim nie pomalujemy ścian. Jak mówi nam przedstawiciel firmy budowlanej Mab-Bud z gminy Izabelin, kolejny błąd, który często pojawia się podczas remontu domu, to niedopowiedzenia z fachowcami. Tu przykładów może być tak wiele, jak wiele jest robót do wykonania podczas remontu.

Charakterystyczne błędy podczas remontu domu

Wymieńmy teraz kilka charakterystycznych błędów, które popełniamy podczas remontu domu. Zapominamy o właściwych zabezpieczeniach lub uznajemy je za zbędne (np. nie zabezpieczamy okien podczas malowania ścian i sufitów, nie zabezpieczamy podłogi przy wierceniu w ścianach i sufitach). Kolejny charakterystyczny błąd to niewłaściwe przygotowanie powierzchni – nie uzupełniamy ubytków, nie wyrównujemy pęknięć, nie wygładzamy odpowiednio powierzchni, którą zamierzamy malować. Remont domu to też często zakup nowego umeblowania lub zabudowy – i tu również popełniamy błędy, dokonując nieprzemyślanych zakupów. Kupujemy lampę, która w sklepie prezentuje się świetnie, jednak w naszym pomieszczeniu nie daje wystarczającej ilości światła. Decydujemy się na zakup kanapy, która wpadła nam w oko i w salonie meblowym wydawała się wygodna, jednak w praktyce okazuje się, że jest zbyt wysoka i przez dłuższy czas siedzi się na niej niewygodnie; częsty problem z kanapą to też zbyt krótkie siedzisko. Inne przykłady standardowych złych zakupów to niewygodne klamki, nieodpowiednio dobrane baterie do umywalek lub zlewów, zbyt słabe spłuczki do toalet, czy meble, które w praktyce są z jakichś względów niefunkcjonalne.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz