Artykuł sponsorowany

Jaki złom powstaje w wyniku remontów budynków?

Jaki złom powstaje w wyniku remontów budynków?

Przy remontowaniu obiektów użytkowych najczęściej generuje się odpady w postaci gruzu czy elementów zaliczanych jako złom. Są to różnego rodzaju metale kolorowe, które stosuje się szeroko w budownictwie. Warto przy modernizacji konkretnego budynku pamiętać o możliwości recyklingu takich materiałów. To ważne nie tylko ze względu na korzyści finansowe, jakie można dzięki temu osiągnąć, ale też ochronę środowiska.

Jakich metali kolorowych używa się w budownictwie?

Metale nieżelazne są jednymi z najpopularniejszych materiałów używanych do produkcji wyrobów dla branży budowlanej. Zalicza się do nich chociażby miedź, z której wykonuje się rury, rynny, a nawet kompletne elewacje i dachy w nowoczesnych obiektach. Ważne w budownictwie są też stopy miedzy – mosiądz oraz brąz. Pierwszy z surowców świetnie sprawdza się przy tworzeniu elementów wykończeniowych we wnętrzach. Klamki czy balustrady z mosiądzu także często demontowane są podczas remontów.

Jest to złom, który warto oddać do skupu. W ten sposób zmniejszymy koszt przeprowadzenia remontu. Surowce wtórne w sporych ilościach sprzedane do punktu zajmującego się ich recyklingiem zapewnią nam nawet spory zysk. Należy jednak wybrać skup, który zaoferuje nam odpowiednio wysokie ceny za konkretne metale kolorowe. Jednym z takich miejsc jest F.H.U. Karolmet. W tym punkcie skupowana jest wspomniana już miedź, jej stopy, ale też poremontowe wyroby budowlane z aluminium, srebra czy cyny. Metale nieżelazne nie są jednak jedynym typem złomu wyodrębnianym po remontach budynków. Jakie jeszcze surowce wtórne generowane są podczas takich prac?


Inne rodzaje złomu poremontowego przyjmowane przez skupy

Podczas modernizacji obiektów użytkowych lub w trakcie ich rozbiórki często demontowane są elementy z blachy stalowej. Jest to kolejny rodzaj złomu, jaki można sprzedać na skupie. Do surowców wtórnych zalicza się również żeliwo. Warto przy tym pamiętać, że niektóre z punktów zajmujących się recyklingiem są też w stanie przeprowadzić kompletną rozbiórkę konstrukcji stalowych. Tym samym proces pozyskania przez tego typu firmy materiałów do ponownego przetworzenia jest szybszy i tym samym wygodniejszy dla klienta.

Do złomu powstającego w wyniku remontów budynków zaliczają się też elektrośmieci. To grupa urządzeń elektronicznych, które zasilane są prądem – głównie mowa o sprzęcie RTV oraz AGD. Dobry skup złomu będzie w stanie zutylizować je w taki sposób, by odzyskać surowce wtórne i tym samym zapobiec ich zniszczeniu. Przy remontach pamiętajmy zatem o tym, by wygenerowany złom poddać segregacji, a następnie dostarczyć do skupu – to korzystne zarówno dla nas, jak i środowiska naturalnego.
Opracowanie:
Tczew, Jana z Kolna 1
tel. 510 172 605
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz