Artykuł sponsorowany

Jaki wybrać stół do salonu, by był naprawdę funkcjonalny?

Jaki wybrać stół do salonu, by był naprawdę funkcjonalny?

Często w wielu mieszkaniach i domach salon przenika się z kuchnią i zamienia w mini jadalnię. Niezbędny w takim miejscu jest stół, który może służyć zarówno jako miejsce do spożywania obiadu, jak i wypicia kawy. Jest tak samo częścią wyposażenia, jak szafki i meble do siedzenia, a zatem musi być nie tylko ładny, ale i funkcjonalny. Dowiedz się, jak wybrać stół do salonu?

Funkcjonalny stół do salonu

Marzysz o stole do salonu, ale masz wątpliwości i nie jest dla Ciebie do końca jasne, o jakim rozmiarze myślisz? Czy jest to stolik kawowy, stół jadalny, który oferuje miejsce dla całej rodziny, czy kompaktowy stolik boczny na dekoracje? W rzeczywistości wszystkie trzy warianty można znaleźć w wyposażeniu pokoju dziennego, ale dwa pierwsze są najpopularniejsze.

Wiele osób chciałoby mieć duży stół jadalny z miejscem dla całej rodziny i przyjaciół. Jednak nie wszystkie gospodarstwa domowe mają oddzielną jadalnię. Dlatego taki mebel często znajduje się w salonie. Większość popularnych wariantów jest przeznaczona dla czterech do sześciu osób. Ale są też mniejsze lub większe modele. W mniejszych salonach sprawdzają się składane stoliki i wysuwane modele z dostawką, które złożone dają oszczędność miejsca.

Stół do salonu może mieć też mniejsze rozmiary, przybierając formę stolika kawowego, który znajduje się zwykle przed sofą lub obok kanapy. Jest przydatny i służy jako półka na przekąski, napoje, czasopisma i nie tylko. Jeśli nie masz miejsca na duży stół w salonie, idealnym rozwiązaniem może być stolik kawowy z regulacją wysokości i rozsuwanym blatem. Modele na kółkach są również praktyczne, gdy w pomieszczeniu jest mało miejsca. Możesz stworzyć dodatkową przestrzeń do przechowywania za pomocą stołów z szufladą lub z dodatkową szafką pod spodem.

Jaki stół wybrać?

Stoły do salonu dostępne są w wielu różnych wersjach, formatach, stylach, wykonane z różnych materiałów. Klasykiem są drewniane meble, które tworzą w pokoju przytulną atmosferę i wyglądają bardzo dekoracyjnie. Najpopularniejszym gatunkiem drewna na stoły jest nadal dąb, ale są również dostępne np. z drewna akacjowego lub bukowego. To, który rodzaj drewna Ci odpowiada, zależy od Twojego gustu i reszty wyposażenia. W końcu wszystko powinno ze sobą dobrze współgrać.

– Do szczególnie harmonijnych pomieszczeń warto wybrać stół w podobnym kolorze lub z podobnego materiału, co pozostałe meble. W zasadzie można skorzystać z propozycji gotowych zestawów do salonu i jadalni. Wybór jest naprawdę duży – mówi przedstawiciel internetowego sklepu meblowego Kupujemy Meble.

Nowy stół do salonu nie zawsze musi być w całości wykonany z drewna. W połączeniu z metalową ramą idealnie pasuje do mieszkań w stylu industrialnym. Szklany blat jest ciekawym uzupełnieniem drewnianej ramy. Przezroczyste szkło nadaje każdemu pomieszczeniu więcej lekkości i jest łatwe w utrzymaniu czystości.

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz