Materiał Partnera

Jaki styl mieszkania jest idealny dla Ciebie?

Jaki styl mieszkania jest idealny dla Ciebie?

Mieszkanie ma ogromny wpływ na jakość naszego życia oraz na nasze samopoczucie. Spędzamy w nim dużo czasu, wracamy do niego po ciężkim dniu. Dom jest dla każdego azylem, dlatego tak ważne są wykończenie i wystrój mieszkania. Od nich zależy to, jak będziemy funkcjonować, jaki będziemy mieć nastrój oraz to, czy będziemy z łatwością osiągać sukcesy w pracy. Aby tak było, musimy wybrać styl mieszkania idealny dla siebie. Taki, który nie tylko będzie cieszył oko, lecz także pozwoli nam zrelaksować się.

Aby odpowiedzieć na pytanie zawarte w tytule artykułu, warto zastanowić się nad swoimi preferencjami co do kolorów w mieszkaniu, kształtów, wyposażenia i dodatków. Na początku należy przyjrzeć się kilku istniejącym stylom, aby określić, który z nich jest najbliższy naszym oczekiwaniom. Poniżej opisujemy trzy z nich: vintage, prowansalski i skandynawski – wszystkie wpisujące się w najmodniejsze trendy nowoczesnych aranżacji wnętrz.

Vintage z sentymentem

Jeśli kolekcjonujesz fotografie swoich przodków z pokoleń, których nie pamiętają już Twoi dziadkowie, z sentymentem wspominasz minione epoki i uwielbiasz gromadzić zabytkowe gadżety w swoim domu, bez wątpienia pokochasz vintage!

Zanim przeszukasz kolekcje sklepowe, wybierz się na pchli targ albo giełdę staroci. Jest duża szansa, że właśnie tam znajdziesz istne perełki do swoich wnętrz. Co więcej, zdobędziesz je za grosze. Takie oryginalne starocia stworzą niepowtarzalny klimat vintage i nadadzą wyjątkowego charakteru Twoim wnętrzom.

Innym rozwiązaniem jest dobranie nowych gadżetów, które wystylizujesz na perełki z zamierzchłych czasów. Jeżeli obawiasz się, że nadmiar dodatków vintage mógłby Cię przytłoczyć, połącz nowoczesne minimalistyczne aranżacje ze stylowymi dodatkami.

Słoneczna Prowansja

Jesteś miłośnikiem natury, zachwycasz się smakiem dobrego wina, zapachem lawendy i słonecznym dniem? Żaden styl nie sprawi Ci takiej radości jak styl prowansalski. Aranżacje na wzór sielskiej Prowansji zdobywają serca projektantów i domowników. Jasna kolorystyka, motywy roślinne, powycierane napisy na pastelowych doniczkach i bielone meble wprowadzą Cię w doskonały nastrój, wyciszą i wprowadzą harmonię.

W tego typu aranżacjach doskonale odnajduje się jasne drewno – zarówno podłoga, jak i meble będą doskonałą bazą do Twoich dodatków. Już urządzanie mieszkania w tak przytulnej scenerii wprowadzi Cię w błogi nastrój.

Chłodna Skandynawia

Dla lubiących prostotę, zmarzluchów, a także tych, którzy uwielbiają zimowe klimaty – ideałem będzie styl skandynawski. Dominująca biel z charakterystycznymi odważnymi dodatkami, wyraziste kształty i surowe akcenty tworzą niepowtarzalny charakter.

Dużą rolę w stylu skandynawskim odgrywają dodatki w postaci tekstyliów. Sięgnij po ozdobne poszewki na poduszki i narzuty z naturalnych tkanin. Możesz zaszaleć z dekoracjami ściennymi – obrazy z zimową scenerią czy dzikimi zwierzętami to ich kluczowa tematyka.

To zaledwie trzy propozycje nowoczesnych aranżacji dla różnych typów osobowości. Postaraj się znaleźć wystrój swoich wnętrz, który będzie zgodny z Twoim charakterem.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz