Artykuł sponsorowany

Jaki sprzęt powinien znaleźć się w każdej pracowni krawieckiej?

Jaki sprzęt powinien znaleźć się w każdej pracowni krawieckiej?

Czy na skalę przemysłową, czy w kameralnej pracowni bądź dla domowego użytku, do szycia niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Na rynku jest wiele firm oraz sklepów oferujących maszyny do szycia dla początkujących i dla profesjonalistów. W proponowanych artykułach można też znaleźć wiele innych sprzętów, takich jak chociażby sprzęt potrzebny do prasowania czy krojenia materiałów. Producenci i sprzedawcy dbając o swoich klientów oferują również wsparcie techniczne.

Rodzaje maszyn do szycia

Maszyny do szycia dzieli na dwie podstawowe kategorie: domowe i przemysłowe. Obydwa rodzaje znajdziemy  w ofercie sklepu Maszyny Do Szycia Coser Jolanta Trojanowska.

  • Maszyny domowe – wyróżnić można tu kilka rodzajów maszyn: mechaniczne, komputerowe, hafciarki, owerloki. Każda z nich trochę różni się od siebie. Hafciarki posiadają ściegi ozdobne, owerloki służą do obszywania materiałów (np. zasłon, prześcieradeł czy obrusów), maszyny mechaniczne sprawdzą się przy drobnych przeróbkach, a komputerowe są idealne dla początkujących dzięki swojej intuicyjności.

  • Maszyny przemysłowe – są wykorzystywane w dużych pracowniach krawieckich i fabrykach, gdzie na skalę globalną szyje się odzież, bieliznę i wszelkiego rodzaju tekstylia. Ze względu na jednofunkcyjność istnieje wiele rodzajów maszyn przemysłowych. Są to m.in. maszyny specjalistyczne, automaty szwalnicze, owerloki, guzikarki i dziurkarki, podszywarki, czy maszyny do szycia ciężkiego. Wszystkie te sprzęty wyróżnia szybkość i duża moc, która pozwala na wielogodzinną pracę.

Pozostałe sprzęty

Poza samymi maszynami niezwykle ważne jest posiadanie wielu innych sprzętów, które pomogą nam w pracy.

  • Sprzęt do prasowania – dobrze przygotowane stanowiska prasowalnicze powinny posiadać odpowiednie stoły z regulowaną wysokością, żelazka i dobrej jakości wytwornice pary.
  • Sprzęt do krojenia – składają się na niego znaczniki punktowe, nożyczki, noże krojcze oraz odkrawacze, bez których ciężko byłoby pracować.

Warto zaopatrzyć się tu w nakładki teflonowe na żelazka oraz grzałki do stanowisk prasowalniczych.

Akcesoria

W każdej pracowni krawieckiej i dużej fabryce nie powinno zabraknąć odpowiednio dobranego wyposażenia dodatkowego. Wiele rodzajów najlepszej jakości nici w wielu kolorach i o różnej grubości, igły, lampy dające odpowiednie światło, najlepiej takie, którego natężenie można regulować, miary krawieckie, metkownice, krzesła i manekiny. Te wszystkie akcesoria są niezbędne w krawiectwie na dużą, jak i na małą skalę.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz