Materiał Partnera

Jaki serwis motocyklowy wybrać?

Jaki serwis motocyklowy wybrać?

Niestety, całkowicie niezawodne motocykle po prostu nie istnieją. Wszystkie elementy, szczególnie ruchome, ulegają zużyciu – jedne szybciej, inne wolniej. Kluczem jest zadbanie o to, by w naszej maszynie nie znajdowały się części zużyte. Stosowanie takich elementów może pociągnąć za sobą lawinę awarii i usterek, których naprawa może się okazać bardzo kosztowna. Unikniemy jej w bardzo prosty sposób – wymieniając części eksploatacyjne w odpowiednim czasie.

Czy istnieją bezawaryjne motocykle?

Choć wielu motocyklistów chwali się, że ich maszyny są całkowicie niezawodne (co często prowadzi do swoistych licytacji pomiędzy właścicielami dwóch kółek), w praktyce nie istnieje coś takiego jak bezawaryjny motocykl. Prawda jest taka, że prędzej czy później każda maszyna się po prostu zepsuje – ulegnie drobnej usterce czy trafi do serwisu na wymianę elementów eksploatacyjnych. Oczywiście ważnym jest, żeby takie sytuacje zdarzały się jak najrzadziej, ale kupując motocykl od razu musimy wziąć pod uwagę, że z pewnością wystąpią. I to nie raz. Oczywiście duże znaczenie ma tutaj intensywność eksploatacji maszyny, bo częstsze używanie oznacza większą szansę na wystąpienie usterki lub zużycie się jakiegoś elementu. Do bardzo dużej rangi urasta więc nie tylko bezawaryjność, ale też koszty naprawy oraz jej długość. Jest to o tyle istotne, że sezon motocyklowy jest w Polsce relatywnie krótki. Większości z nas, którzy posiadają dwukołowca, trudno jest znieść myśl o konieczności oddania go na kilka tygodni do serwisu. Dlatego warto zadbać o wszystkie kwestie i dokładnie sprawdzić motocykl jeszcze zimą. Najlepiej wybrać rzetelny serwis – taki jak Moto Juliusz Rakowski –  dzięki któremu szybko trafimy na szosy i przejeździmy cały sezon bez najmniejszych problemów.

Drobne usterki w trakcie sezonu

Czasem jednak nawet to nie uchroni nas przed wystąpieniem drobnej awarii. Liczymy wówczas na to, że zostanie ona wyeliminowana w perspektywie kilku dni. Jeśli zmuszeni będziemy powrócić do serwisu motocyklowego z tą samą usterką lub czekać na naprawę „całą wieczność”, może to wzbudzić naszą frustrację. Zwykle mamy obawy co do profesjonalizmu samych mechaników, rzadziej wiążemy występowanie awarii z wadliwym modelem motocykla. W rzeczywistości oba te powody mogą być przyczyną powracających usterek czy długotrwałej naprawy. Jeden z nich oczywiście możemy wyeliminować, wybierając renomowany warsztat. Zatrudnieni w nim fachowcy z pewnością nie popełnią błędów, które wstrzymają nas przed dalszym użytkowaniem motocykla.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz