Materiał Partnera

Jaki rodzaj drewna będzie najlepszy do produkcji drzwi?

Jaki rodzaj drewna będzie najlepszy do produkcji drzwi?

Oczywiście drzwi to obowiązkowy element wyposażenia każdego mieszkania oraz domu. Na rynku z pewnością można znaleźć naprawdę dużo modeli, a wybór najlepszego dla naszych potrzeb może okazać się bardzo trudny. Powinniśmy zwrócić większą uwagę nie na wygląd naszych drzwi, ale na materiał, z jakiego zostały one wykonane. To właśnie ono odpowiada za solidność oraz wytrzymałość.

Na to zwróć uwagę, wybierając drewno do produkcji drzwi?

Stolarka drzwiowa montowana na zewnątrz wymaga od nas wyboru naturalnego drewna. Z kolei do produkcji drzwi wewnętrznych mamy możliwość użycia również płyty drewnopochodnej oraz szkła hartowanego. Oczywiście stolarka drzwiowa wymaga od nas określenia, czy nasze drzwi wykorzystywane będą na zewnątrz, czy wewnątrz. Do drzwi zewnętrznych konieczne jest wykorzystanie twardego drewna, co ma zapewnić odporność na działanie czynników zewnętrznych oraz bezpieczeństwo. Nie ma konieczności stosowania tych parametrów odnośnie do drzwi wewnętrznych. Warto jednak dokładnie zastanowić się nad gatunkiem drzewa, który najlepiej wpasuje się w wystrój naszego wnętrza.

Dostępne gatunki drewna

Drzwi z drewna wymagają dokładnego przemyślenia, z jakiego gatunki będą one produkowane. Najpopularniejszym gatunkiem drewna, który wykorzystuje się w produkcji drzwi, jest dąb. Idealnie sprawdzi się do tworzenia zarówno drzwi zewnętrznych, jak i wewnętrznych jak radzi ekspert firmy Usługi stolarskie Paweł Spisak. Ten gatunek drewna charakteryzuje się przede wszystkim wytrzymałością oraz twardością. Oczywiście ten rodzaj drewna nie jest tani, jednak warto wybrać go do stworzenia drzwi zewnętrznych. Z kolei sosna uznawana jest za naprawdę miękki gatunek drzewa, a więc będzie najlepszym rozwiązaniem do produkcji drzwi wewnętrznych.

Wbrew pozorom ten materiał jest dość tani, a do tego posiada interesujący wygląd. Drzwi drewniane wykonane z sosny są bardzo popularne już od wielu lat. Obecnie stolarka drzwiowa wykonywana jest z różnego rodzaju drzew egzotycznych, do których możemy zaliczyć między innymi mahoń. Ten gatunek drewna posiada naprawdę wiele zalet. Charakteryzuje się on dużą twardością, a więc wykorzystywany jest między innymi do produkcji drzwi zewnętrznych. To tylko trzy najpopularniejsze gatunki drzewa, jednak na rynku z pewnością znajdziemy dużo więcej ciekawych rozwiązań.


Opracowanie:
Łapczyca 381
tel. 601 168 022
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz