Materiał Partnera

Jaki powinien być idealny makijaż ślubny?

Jaki powinien być idealny makijaż ślubny?

Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w życiu każdej kobiety. Chcemy czuć się wtedy wyjątkowo i wyjątkowo pięknie wyglądać. Poszukiwania idealnej sukni i dodatków często zajmują całe miesiące. Dopiero kiedy sądny dzień zbliża się wielkimi krokami, zaczynami myśleć o odpowiedniej fryzurze i makijażu, który wydobędzie nasze piękno. Jaki powinien być makijaż ślubny?

Trwałość przede wszystkim

Make-up ślubny jest szczególnym rodzajem makijażu. Musi łączyć w sobie cechy makijażu dziennego, wieczorowego, fotograficznego i wodoodpornego. Makijaż dzienny to przede wszystkim neutralne kolory, które w naturalny sposób podkreślają naszą urodę. Makijaż wieczorowy musi cechować się trwałością oraz powinien doskonale prezentować się w sztucznym oświetleniu. Z kolei zadaniem makijażu fotograficznego jest ukrycie wszelkich, widocznych niedoskonałości. Musi też on nienagannie wyglądać na zdjęciach. Zastosowanie elementów makijażu wodoodpornego da nam pewność, że będzie od odporny na pot i łzy wzruszenia. Jak widać stworzenie idealnego make-upu ślubnego nie jest takie proste, ale jest całkowicie możliwe. Wystarczy oddać się w ręce profesjonalnej kosmetyczki – takiej jak np. pani Katarzyna Kwoka, właścicielka salonu Estetic- lub zakupić odpowiednie produkty, które umożliwią jego wykonanie. Dla wszystkich kobiet, które nie potrafią dobrze umalować się same, kosmetyczka może okazać się wybawieniem. Przede wszystkim dobierze ona odpowiednie dla naszej cery kosmetyki oraz użyje kolorów, które będą dopasowane do naszego typu urody. Należy pamiętać, że makijaż ślubny ma podkreślić wszystkie nasze atuty i zamaskować drobne defekty. Musimy też czuć się w nim dobrze i pewnie. Kobieta, która na co dzień używa tylko tuszu do rzęs, nie będzie czuła się komfortowo w pełnym i wyrazistym make-upie. Dlatego warto umówić się z profesjonalistką na makijaż próbny. Ustalimy wówczas wszystkie kwestie związane z jego wykonaniem oraz przetestujemy jego trwałość.

Pielęgnacja to podstawa

Nawet najlepiej wykonany makijaż nie będzie prezentował się dobrze na zaniedbanej buzi. Dlatego tak istotna jest pielęgnacja cery- nie tylko przed ważnymi wydarzeniami, ale cały czas. Przyszła Panna Młoda powinna pamiętać o regularnym złuszczaniu skóry oraz jej codziennym nawilżaniu. Może także skorzystać z bogatej oferty salonów kosmetycznych takich jak np. Estetic. W jego ofercie znajdziemy między innymi maseczki na twarz o intensywnym działaniu i peeling kawitacyjny. Oprócz makijażu, możemy poprosić także o wykonanie fantazyjnej fryzury ślubnej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz