Artykuł sponsorowany

Jaki powinien być dobry tynkarz?

Jaki powinien być dobry tynkarz?

Tynkowanie dzieli na dwie usługi - tynkowanie wewnątrz jak i z zewnątrz. Praktycznie rzecz biorąc do obu celów, używa się całkowicie innych materiałów - do tych pierwszych stosowane są tynki gipsowe. Obecnie na rynku znajdziemy wiele firm oferujących usługi tynkarskie, lecz nie wszystkie oferują tynkowanie zarówno wnętrz, jak i elewacji. Na co zwrócić uwagę, wybierając tynkarza? Sprawdziliśmy.

Tynkowanie wnętrz

Poszukując fachowca, dobrze jest zacząć od skontaktowania się z producentami tynków i ich przedstawicielami handlowymi. Gdyż to właśnie oni mają sporą wiedzę na temat dobrych firm wykonujących usługi tynkarskie. Warto także szukać fachowca poprzez Internet. - twierdzi właściciel firmy El-Gips. W obecnych czasach to żaden problem - wystarczy wstukać w klawiaturę odpowiednią frazę i już mamy dziesiątki ofert firm zajmujących się tynkowaniem. Większość firm ma także swoje strony internetowe, gdzie możemy obejrzeć wcześniejsze realizacje, jak i opinie innych klientów.

Po wykonanej pracy, aby się upewnić, że została ona dobrze wykonana, warto dokonać oceny jednorodności powierzchni. Dokonujemy tego poprzez sprawdzenie tynków w świetle naturalnym rozproszonym.

Jak znaleźć dobrego tynkarza?

Znalezienie dobrego tynkarza to nie takie proste zadanie, jak mogłoby się wydawać. Podczas poszukiwań warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które pozwolą nam wyłonić jednego najlepszego fachowca. Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić opinie Internautów - zazwyczaj byłych klientów. To właśnie od nich jesteśmy w stanie dowiedzieć najwięcej istotnych informacji. Poszukując dobrego fachowca, warto zapytać rodzinę, znajomych, czy przyjaciół - być może będą w stanie polecić kogoś godnego zaufania.

Przed podjęciem współpracy z firmą tynkarską, warto zobaczyć, jak dana ekipa pracuje. Profesjonaliści korzystają z rusztowań, używają rękawic ochronnych i okularów, mają stosowną odzież roboczą. Pracują tylko w sprzyjających warunkach atmosferycznych, a więc wtedy, gdy wilgotność powietrza nie jest zbyt wysoka, a temperatura wynosi przynajmniej 5°C – przyjmuje się, że optymalna temperatura do układania tynku to 15°–20°C.

Podsumowując, prawdziwy fachowiec tynkarz powinien potrafić dobrze doradzić, mieć dużą wiedzę, wiedzieć, które tynki mają największą trwałość, pomóc w doborze odpowiedniej farby, a także polecić wszelkie potrzebne preparaty uniemożliwiające rozwój grzybów i glonów. Zanim dokonamy ostatecznego wyboru tynkarza, powinniśmy dowiedzieć się o nim jak najwięcej, aby być pewnym, że to dobra i mądra decyzja.

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz