Jaki namiot zabrać na kemping?

Jaki namiot zabrać na kemping?

Coraz więcej turystów docenia wolność, jaką dają wakacje pod namiotem. Wyjazdy na kemping cieszą się dużą popularnością zarówno wśród młodszych, jak i starszych. Najbliższe wakacje planujesz spędzić na biwaku? Koniecznie sprawdź, czym różni się namiot kempingowy od turystycznego i jakie wymagania powinien spełniać idealny namiot na kemping. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy jego zakupie i jaki model wybrać.

Czym różni się namiot kempingowy od turystycznego?

Aby wybrać dobry namiot na kemping, najpierw powinniśmy dowiedzieć się, czym różni się on od namiotu turystycznego. Namioty turystyczne to namioty do zastosowania turystycznego, dedykowane zarówno na dłuższe wycieczki, jak i do rozbicia np. na dachu samochodu czy namioty samorozkładające się. Takie modele często są małe i kompaktowe, aby ich noszenie na plecach nie sprawiało podróżnikom wiele wysiłku.

Namioty kempingowe są natomiast dedykowane głównie do zastosowania na biwaku. Ze względu na to, że na kempingu służą nam jako drugi dom, są one znacznie większe od typowych modeli turystycznych, wiele z nich ma wnętrze podzielone na kilka części, w środku można również swobodnie się przemieszczać. Jeśli szukamy namiotu, który chcemy użytkować na kempingu przez wiele dni, warto postawić na właśnie taki model.

Cechy idealnego namiotu na kemping

Namiot na kemping będzie nam służył nie tylko jako miejsce do spania, ale również drugi dom na cały okres urlopu, dlatego powinien:

  • być wystarczająco duży, aby przemieszczanie się w nim było komfortowe,
  • posiadać obszerny przedsionek, w którym przygotujesz posiłek czy przechowasz bagaże,
  • umożliwiać dobrą cyrkulację powietrza (w tym przypadku najlepszy będzie namiot dwupowłokowy),
  • być wodoodporny - namioty do kempingu powinny oferować optymalny stopień wodoodporności, najlepiej nie niższy niż 2000 mm H2O.
Jeśli planujemy dłuższy wypoczynek, zastanówmy się również nad dodatkowymi udogodnieniami, takimi jak okna, otwory wentylacyjne czy moskitiery. Dla grup świetnie sprawdzą się namioty posiadające dodatkowe wejście.

Na co zwrócić uwagę, wybierając namiot kempingowy?

Przede wszystkim zastanów się, ile osób będzie spać w namiocie. Popularnością cieszą się przede wszystkim namioty 3-osobowe, często wybierane przez pary i rodziców z dzieckiem, namioty 5-osobowe idealne dla większych grup, posiadające wewnątrz kilka sekcji a także namioty 6-osobowe, posiadające 3 sypialnie i część wejściową.

Jeśli wybieramy się na wakacje na kempingu większą grupą, warto rozważyć zakup modelu z kilkoma sypialniami. Dzięki temu każdy uczestnik wyjazdu będzie miał miejsce dla siebie. Udogodnieniem będzie również dodatkowe wejście. Taki namiot powinien być również odpowiednio wysoki - pamiętajmy, że będziemy w nim nie tylko spać, ale również jeść, gotować czy bawić się z dzieckiem.

Podczas zakupów warto zwrócić uwagę także na kształt namiotu. Największą popularnością cieszą się namioty tunelowe, które nie posiadają skosów. Dzięki temu przestrzeń wewnątrz namiotu może być optymalnie zagospodarowana. Inną opcją jest namiot typu igloo. Jeśli zależy ci na cenie, szukaj ofert na wyprzedażach i w promocjach - weź pod uwagę, że jakość często idzie w parze z wyższymi kosztami.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz