Materiał Partnera

Jaki materiał wanny wolnostojącej wybrać?

Jaki materiał wanny wolnostojącej wybrać?

Wanny wolnostojące dają nieco więcej możliwości od ich zabudowanych sióstr. Ich położenie i kształt mogą być nieco bardziej wymyślne. Jednak nie aspekt wizualny jest tym najważniejszym. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał wykonania, bo od niego może bardzo wiele zależeć. Dobra wanna jest nie tylko piękna, ale przede wszystkim na długo utrzymuje ciepło wody i nie hałasuje podczas napełniania.

Klasyczne rodzaje materiałów

Wyspecjalizowana firma Armipol produkuje ciekawe formy wanien z wielu rodzajów tworzyw. Doświadczeni fachowcy doradzą, jaki typ najlepiej sprawdzi się w danym miejscu. Warto jednak poznać rodzaje tworzyw, aby zakupu wanny dokonać w pełni świadomie. Wanna żeliwna – dawniej był to praktycznie jedyny materiał służący do produkcji wanien. Głównie za sprawą dużej wytrzymałości. Wystarczy pomyśleć o jakichkolwiek wannach znajdujących się w opuszczonych domach lub na wysypiskach śmieci, aby zrozumieć, jak bardzo odporne na zniszczenia są wanny żeliwne. Ich głównym mankamentem jest potężna waga, osiągająca nawet 100 kilogramów. Są zimne w dotyku, co może przeszkadzać w komfortowym oparciu pleców podczas kąpieli.

Nowoczesne materiały wykorzystywane do produkcji wanien

Wanna akrylowa może mieć wiele ciekawych kształtów, ponieważ akryl jest podatny na formowanie. Jest też bardzo trwały i choć łatwo go zarysować, to równie łatwo te uszkodzenia naprawić. Akryl nie odbarwia się, jednak trzeba go myć przy pomocy materiałów miękkich, a nie ścierających. Pozwoli to zachować gładką w dotyku powierzchnię wanny i uniknąć zarysowań. Właściwości termoizolacyjne sprawiają, że woda na dłużej pozostanie ciepła. Lekkość akrylu ułatwia jego transport − wykonana z niego wanna waży jedynie kilkanaście kilogramów. Wanna konglomeratowa powstaje z połączenia kilku materiałów. W jej skład może wejść zatem marmur lub akryl. Pozwala ona wykorzystać wszystkie najlepsze cechy z wielu różnych tworzyw. Tego typu wanny wymagają odpowiedniej konserwacji i stałego dbania o utrzymanie czystości. Nie jest to jednak trudne, ponieważ dzięki gładkiej powierzchni, łatwo  jest je myć. Ponadto konglomerat jest odporny na uszkodzenia. Wanna kompozytowa nie jest wyborem tanim, ale doskonałym jakościowo. Tłumi ona dźwięk wlewania wody i na długo utrzymuje jej ciepło. Jest bardzo higieniczna, głównie ze względu na swoją gładką strukturę. Odznacza się również bardzo wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Jest bardzo plastyczna, więc łatwo ją formować, ale kiedy już nada się jej formę, odkształcenia są praktycznie niemożliwe.

Opracowanie:
Łódź, Widzewska 14
tel. 609 655 417
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz