Materiał Partnera

Jaki lubrykant wybrać do seksu analnego?

Jaki lubrykant wybrać do seksu analnego?

O środkach nawilżających czytamy zazwyczaj wtedy, gdy poszukujemy informacji, jak radzić sobie z suchością pochwy. Coraz więcej osób decyduje się jednak spróbować seksu analnego, który wymaga użycia specjalistycznych lubrykantów. Jak przygotować się do uprawiania miłości greckiej oraz gdzie zaopatrzyć się w niezbędne do tego akcesoria?

Jak się przygotować do seksu analnego?

Wokół seksu analnego narosło wiele mitów. Jest to też najczęściej stygmatyzowany rodzaj zbliżenia, przez co próby jego zainicjowania w związku mogą wymagać więcej czasu. Obie strony muszą wyrazić zgodę na stosunek analny, gdyż wymaga on wcześniejszego przygotowania się. W czasie stosunku stymulowany jest odbyt partnera lub partnerki. Stymulacja polega na wprowadzeniu do otworu członka, języka, palców lub specjalnych gadżetów erotycznych, które dostępne są w seks-shopach.

Przed seksem analnym warto wykonać lewatywę, choć nie jest to konieczne. Przeprowadzenie tego zabiegu z pewnością zwiększy jednak komfort psychiczny partnerów i pomoże oczyścić odbytnicę z zalegających grudek. Ze względów higienicznych, po seksie analnym nie należy uprawiać stosunku waginalnego. Bakterie kałowe mogą wywołać stan zapalny pochwy, co będzie dla partnerki przykrym doświadczeniem.

Jaki lubrykant kupić?

Aby wprowadzić do odbytu członka lub ciało obce, należy zastosować specjalny żel nawilżający. Wybór odpowiedniego preparatu jest niezwykle ważny. W drogeriach intymnych znajdziemy całe bogactwo najróżniejszych produktów, które różnią się między sobą składem, ceną i formą aplikacji. Jak informuje przedstawiciel z internetowego seks-shopu „Hipa” – do miłości greckiej najlepiej sprawdzą się lubrykanty na bazie wody lub silikonów.

Pod uwagę warto wziąć zwłaszcza te o bardziej gęstej i lepkiej konsystencji, gdyż wykazują one lepszą odporność na tarcie i zapewniają  partnerce/partnerowi większy komfort podczas penetracji. Droższe produkty wzbogacone są o substancje rozluźniające zwieracze oraz środki przeciwbólowe. Wybrany preparat należy najpierw nałożyć na dłonie, a dopiero potem przetransferować go do odbytu.

Korki analne – na dobry początek

Seks analny może być bolesny, zwłaszcza wtedy, jeśli dopiero podejmowane są jego próby. Delikatne pieszczoty odbytu dłonią można urozmaicić korkami analnymi w różnych rozmiarach. Korki pomagają się rozluźnić, a także oswoić z myślą o przyszłej penetracji. Należy zacząć od małego rozmiaru, a kiedy stosunek nie będzie sprawiał już dyskomfortu, można spróbować z aplikacją większych korków. Wyroby ten doskonale przygotowują partnera/partnerkę na przyjęcie członka.

Opracowanie:
Raszyn, Lotnicza 91
tel. 506 842 128
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz