Artykuł sponsorowany

Jaki kominek z firmy Profekom wybrać do domu?

Jaki kominek z firmy Profekom wybrać do domu?

Kominek często staje się miejscem skupiającym domowników, szczególnie w jesienne i zimowe wieczory, kiedy ciepło ognia jest miłą odmianą po panującym na zewnątrz zimnie. Jest on nie tylko źródłem ciepła, ale też fantastycznym elementem dekoracyjnym domu. Przy wyborze kominka należy wziąć pod uwagę przede wszystkim intensywność jego użytkowania – warto pamiętać, że nie może on być jedynym źródłem ciepła w budynku. Jakie są rodzaje kominków? Który z nich założyć w domu?

Wybór kominka a warunki techniczne w domu

Umiejscowiony w salonie kominek przyciąga mieszkańców domu swoim niepowtarzalnym klimatem. Pozwala się odprężyć i pozytywnie wpływa na nastrój domowników, dlatego wiele osób marzy o umieszczeniu go w swoim pokoju dziennym. Przy wyborze kominka należy jednak kierować się przede wszystkim warunkami technicznymi domu. Eksperci z firmy Profekom pomagają klientom dopasować wkład do budynku, który ma ogrzewać. Pod uwagę należy wziąć między innymi rodzaj głównego ogrzewania domu oraz rolę kominka jako dodatkowego źródła ciepła. Ważną kwestią jest również zapotrzebowanie energetyczne samego budynku, a także wielkość i kształt pomieszczeń. Nie bez znaczenia pozostają aspekty takie jak rodzaj wentylacji oraz konstrukcja komina. Jeśli wkład ma pełnić funkcję typowo dekoracyjną, warto wybrać kominek konwekcyjny z oferty firmy Mirosław Kwaśny Profekom.

Kominek akumulacyjny a kominek z płaszczem wodnym

Zgodnie z prawem kominek nie może stanowić jedynego źródła ciepła w domu, ale może pełnić taką funkcję. Nowoczesne wkłady kominkowe z firmy Profekom są w stanie zapewnić ogrzewanie w całym budynku. Osobom ceniącym wygodne rozwiązania specjaliści polecają kominek akumulacyjny. Dostarcza on ciepło do wielu pomieszczeń dzięki systemowi nawiewów. Oddaje nagrzane powietrze przez długi czas za pośrednictwem szyby oraz ceramicznej obudowy, a ponadto magazynuje energię w akumulacyjnym wymienniku ciepła. Dzięki temu ogrzewa dom nawet kilka godzin po wygaśnięciu paleniska.

Drugim polecanym przez ekspertów Profekom rozwiązaniem jest montaż kominka z płaszczem wodnym. Jest on jednocześnie dekoracją salonu i skutecznym źródłem ciepła dla całego domu. Wytwarzane podczas palenia drewna spaliny podgrzewają wodę znajdującą się w zbiorniku nad paleniskiem. Woda ta zostaje później rozprowadzona po instalacji ogrzewania centralnego lub podłogowego, a nawet do kranów w instalacjach sanitarnych. Kominek z płaszczem wodnym doskonale sprawdza się w nowoczesnym budownictwie pasywnym i energooszczędnym. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz