Materiał Partnera

Jaki jest zakres zadań biur nieruchomości i dlaczego warto korzystać z usług pośredników?

Jaki jest zakres zadań biur nieruchomości i dlaczego warto korzystać z usług pośredników?

Kupno i sprzedaż mieszkania, domu, działki lub innej nieruchomości to trudne zadanie, które wymaga mnóstwa czasu, czy też zwracania uwagi na szczegóły. Pomocne w tych kwestiach mogą być usługi oferowane przez biura nieruchomości. Tym mianem określa się podmioty, które pośredniczą w obrocie nieruchomościami, czyli w transakcjach kupna, sprzedaży oraz najmu. Czym dokładnie zajmują się biura nieruchomości i jakie korzyści wynikają ze współpracy z nimi?

Biura nieruchomości – zakres zadań

Biura nieruchomości służą swoją pomocą w sytuacji, gdy zamierzamy kupić, sprzedać lub wynająć nieruchomość. Może to być dom, mieszkanie, działka lub inny obiekt, np. lokal magazynowy, biuro. Czynności wykonywane przez pośredników obrotu nieruchomościami są różne, w zależności od tego, czego oczekuje klient. Jeżeli planujemy sprzedać mieszkanie, wówczas agenci nieruchomości zajmą się przygotowaniem oferty sprzedaży. Wszelkie czynności wykonywane są w taki sposób, aby dana nieruchomość była jak najbardziej atrakcyjna i wyróżniała się na tle innych. Rolą agenta jest przygotowanie odpowiedniej dokumentacji o nieruchomości, wykonaniu zdjęć, a także zamieszczenie ogłoszenia w serwisach branżowych.

Biura nieruchomości, w tym EB Office Nieruchomości z Ząbkowic Śląskich na Dolnym Śląsku, oferują również pomoc w wycenie nieruchomości, co jest niemałym wyzwaniem dla osób, które nie śledzą na bieżąco rynku nieruchomości. Do podstawowych zadań agenta należy również oprowadzanie potencjalnych kupców oraz najemców i udzielanie odpowiedzi na zadawane przez nich pytania. Gdy znajdzie się osoba zainteresowana kupnem nieruchomości, rolą agenta jest sporządzenia umowy, która zabezpieczy interesy obu stron. Z kolei osoby chcące kupić mieszkanie mogą liczyć na nieco inną pomoc ze strony biura nieruchomości. Ważne jest, aby klient dokładnie określił swoje oczekiwania. Po analizie agent przedstawi mu ofertę nieruchomości, jakie posiada w swojej ofercie. Potem oprowadzi kupca po interesującej go nieruchomości i zadba o prawidłowy przebieg całej transakcji.

Dlaczego warto korzystać z usług oferowanych przez biura nieruchomości?

Korzystanie z usług pośrednika w obrocie nieruchomościami wiąże się z pewnymi kosztami, ponieważ agenci za wykonaną pracę pobierają prowizję. Jednak to nie powinno odstraszać nas przed nawiązaniem współpracy z biurami nieruchomości, ponieważ korzystając z usług agenta, możemy liczyć na sporo korzyści. Przede wszystkim nie musimy tracić czasu na przygotowywanie oferty sprzedaży nieruchomości, a także nie musimy zamieszczać ogłoszeń, odpowiadać na pytania potencjalnych kupców, ani spotykać się z nimi w celu pokazania nieruchomości.

Warto też zaznaczyć, że transakcje kupna i sprzedaży nieruchomości z udziałem agenta są znacznie bezpieczniejsze, niż przeprowadzalibyśmy je na własną rękę. Agenci stosują odpowiednie umowy, które zabezpieczają zarówno interesy sprzedającego, jak i kupującego. Pracownicy biur nieruchomości służą również wszechstronną pomocą, która dotyczy np. wyceny nieruchomości i uzyskaniu kredytu.

Opracowanie:
Ząbkowice Śląskie, Ziębicka 18
tel. 604 280 451
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz