Materiał Partnera

Jaką sukienkę powinna mieć świadkowa?

Jaką sukienkę powinna mieć świadkowa?
Świadkowie często pojawiają się na weselnym filmie oraz ślubnych fotografiach. Z tego powodu ich stroje powinny być tak samo eleganckie, jak młodej pary. Bardzo często są one wybierane wspólnie, aby tworzyły zgraną całość – zarówno pod względem koloru, jak i kroju oraz ogólnego stylu. Jaka sukienka będzie najodpowiedniejsza dla świadkowej i gdzie najlepiej są kupić?

Szycie na miarę – dlaczego warto?

Suknia świadkowej powinna być przede wszystkim estetyczna i unikatowa, dlatego lepiej odpuścić sobie zakupy w popularnych sieciach sklepów. Najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie sukienki szytej na miarę.

Zalety szycia na miarę:

  • Idealnie dopasowany rozmiar – jest to jeden z podstawowych plusów. Sukienki kupowane w sklepach często i tak wymagają dodatkowych przeróbek krawieckich.
  • Ubranie według własnego projektu – sukienka będzie wyglądała dokładnie tak, jak się chce. Firma krawiecka zajmie się realizacją dowolnego projektu.
  • Wybór tkaniny – nie tylko wygląd może być dopasowany pod osobę noszącą, ale także rodzaj materiału, aby całość była wygodna.
  • Wysoka jakość – profesjonalny krawiec dba o odpowiednie wykończenie, co nie ma miejsca w przypadku produkcji masowej dla tanich sieciowych sklepów.

Wykonywaniem projektów i ich realizowaniem zajmuje się między innymi zakład krawiecki Przemysława Grzeli, którego siedziba znajduje się w miejscowości Mnich na terenie województwa śląskiego.

Jak projektować?

Podczas projektowania sukienki trzeba wziąć pod uwagę wiele różnych elementów. Należy skonsultować z krawcem przede wszystkim:

  • Styl – powinien być dopasowany nie tylko do oczekiwań panny młodej, ale też świadkowej, która w sukience powinna po prostu czuć się komfortowo.
  • Długość – najczęściej wybiera się suknie do ziemi lub subtelnie odkrytymi kolanami. Krótkie mini również są w modzie, lecz w przypadku ślubu kościelnego nie zawsze będą akceptowane przez duchownych i gości.  
  • Kolor – w dzisiejszych czasach istnieje duża dowolność. Najlepiej prezentują się kolory pastelowe, które będą doskonałym tłem dla zniewalającej, białej sukni ślubnej. Świadkowie i para młoda mogą mieć dodatki w takim samym odcieniu.

Trzeba mieć na uwadze, że za ubraniami szytymi na miarę zwykle się czeka – od kilku do nawet kilkunastu tygodni. Wszystko zależy od tego, jak wyglądają wolne terminy i jak bardzo skomplikowany projekt zostanie oddany do realizacji. Zamawiając sukienkę dla świadkowej, najlepiej zrobić to odpowiednio wcześnie, czyli wtedy, kiedy wybiera się także suknię ślubną. Doskonałym rozwiązaniem jest zlecenie wykonania sukienki ślubnej, garnituru pana młodego oraz ubioru świadków w jednym zakładzie krawieckim.

Opracowanie:
Mnich, Ogrodnicza 43
tel. 793 228 788
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz