Materiał Partnera

Jaką podłogę wybrać do domu?

Jaką podłogę wybrać do domu?

Dzisiejszy rynek stawia przed nami liczne możliwości wyboru jeśli chodzi o podłogę do naszego domu. Niektóre są tańsze inne droższe, jedne trwalsze, a inne mniej. Przy wyborze kierujemy się różnymi kryteriami. Dla niektórych osób liczy się jedynie cena, szczególnie gdy z różnych powodów wymiana podłogi jest koniecznością, a w danej chwili cierpią na brak funduszy. Jednak jeśli tylko mamy taką możliwość i zajmujemy się aranżacją naszego własnego, pierwszego i idealnego domu, to warto postawić na nieco droższy materiał, który wyróżni się również trwałością i niesamowicie pięknym i ponadczasowym wyglądem. W końcu jest to coś co pozostanie z pewnością w tym miejscu na lata, więc powinno cieszyć oko. Do wyboru mam tańsze lecz gorsze estetycznie i mniej trwałe panele oraz deski drewniane. A poza nimi? Podłogę można również pokryć płytkami, mikrocementem – to bardziej nowocześnie czy wykładzinami lub linoleum. Co wybrać?

Drewno na podłodze czy imitacja?

Podłoga drewniana to rozwiązanie, które znane się od bardzo dawna i zawsze było chętnie wykorzystywane. Pokonuje ona próbę czasu i świetnie komponuje się z rozmaitymi aranżacjami, a dodatkowo wprowadza do pomieszczeń ciepło. Panele cieszą się popularnością z uwagi na swoją niską cenę, jednak z pewnością szczególnie te najtańsze mają niewiele wspólnego z drewnem. Dlatego najlepiej posłuży nam podłoga z drewna od sprawdzonego producenta.

Deski z drewna świetnie sprawdzą się na podłodze z wielu powodów. Po pierwsze jest to rozwiązanie trwałe, wytrzymałe, ale również estetyczne i pasujące właściwie do każdego wnętrza. Kolorystyka jest niezwykle bogata, a więc znalezienie ideału nie powinno stanowić kłopotu. Najlepiej jeśli wykona je dla nas renomowany producent podłóg drewnianych.

Inne rodzaje podłóg

Oczywiście nie wolno nam wykluczyć innych rodzajów podłóg. Każdy ma prawo wybrać to, co najbardziej mu odpowiada. Polecamy jednak deki drewniane jako wybór trafiony i taki który będzie służył latami, pomoże stworzyć historię wnętrza i zarysować jego niepowtarzalny klimat i charakter. Z całą pewnością trudno będzie znaleźć coś równie pięknego i wprowadzającego tak niepowtarzalny i ciepły klimat, do każdego wnętrza, w jakim się znajdzie.  Wybór z bogatej oferty producentów sprawi, że każda podłoga będzie zupełnie inna i niepowtarzalna – indywidualna jak my i nasz dom. Właśnie o to przecież chodzi, aby stworzyć swoje wyjątkowe miejsce, a drewno nam w tym pomoże.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz