Jaką lampę do hybryd wybrać?

Jaką lampę do hybryd wybrać?

Lampa do paznokci to niezbędny element każdego zestawu do wykonania paznokci hybrydowych. Bez lampy nie można utwardzić lakieru, który dzięki działaniu światła zostaje utrwalony  na kilka dobrych tygodni. Chcesz sprawić, by twój manicure był piękny i błyszczący? Koniecznie zaopatrz się w dobrą lampę do hybryd. Poznaj wady i zalety lamp UV i LED i dowiedz się, którą wybrać.

Lampa UV czy LED?

Lampa UV do paznokci

Lampa dedykowana jest nie tylko do utrwalania lakierów hybrydowych, ale także sprawdzi się w przypadku żeli akrylowych. O czasie utwardzania warstwy decyduje moc lampy UV. Na rynku dostępne są urządzanie o mocy 9 W i 18 W – w takim przypadku lakier wysycha po 2-2,5 minuty. Krótszy czas zapewniają lampy o mocy 36 W, które są polecane przez kosmetyczki i sprawdzą się zarówno w przypadku lakieru hybrydowego, jak i akrylowego żelu. Należy pamiętać, że w przypadku lamp do paznokci UV, nie obejdzie się bez konieczności regularnej wymiany świetlówek.

Lampa LED do paznokci

Przeznaczona jest do lakierów hybrydowych, więc jeśli chcesz utwardzić żel, wybierz lampę UV. Na rynku dostępne są lampy LED o rozmaitej mocy – od 6 W do 48 W. Te o wyższej mocy wybierane są przez profesjonalne kosmetyczki. Warto podkreślić, że lampy wyposażone są w nowoczesne diody LED, które wyróżniają się długim czasem użytkowania. To duży plus, tym bardziej że są energooszczędne.

Dlaczego moc lampy jest istotna?

Większa moc lampy to nie tylko wygoda użytkowania. Jeśli lakier nie zostanie prawidłowo utwardzony, co niestety w wielu przypadkach nie rzuca się w oczy, może dojść do rozwoju uczulenia na lakier hybrydowy. Wówczas substancje drażniące mające bezpośredni kontakt ze skórą mogą prowadzić do reakcji alergicznych. Największy problem dotyczy nieumiejętnie wycinanych skórek, co wiąże się z ryzykiem tworzenia się ran. Przyczyną złego utwardzenia może być zbyt słaba moc lampy LED lub brak regularnej wymiany żarówek w lampach UV, dlatego tak ważne jest, by wybierać sprzęty wysokiej klasy.

Dowiedz się, jak rozpoznać uczulenie na hybrydę.

Jaki kształt lampy do paznokci wybrać?

Lampy w kształcie mostka

Urządzenie przypominające mostek jest otwarte. Konstrukcja oparta na nóżkach jest wygodna do przechowywania i transportu. Ważne, by wybrać lampę z właściwym rozmieszczeniem żarówek. Jeśli będą znajdować się wyłącznie na górze, użytkowanie lampy nie będzie komfortowe, bo by utwardzić lakier, trzeba będzie przekręcać palce w różne strony. 

Lampy zabudowane

Lampy, które zabudowane są z trzech stron, kształtem przypominają budkę. Taka konstrukcja pozwala na szybsze i dokładniejsze naświetlenie. W takich lampach ilość żarówek jest zdecydowanie większa niż w urządzeniach otwartych typu mostek. Urządzenia te spotykane są w gabinetach kosmetycznych.

Jaki rozmiar wybrać?

Jeśli chcesz wykonywać hybrydy samodzielnie i zależy ci na możliwości swobodnego transportu urządzenia, wybieraj lampy kompaktowe w kształcie mostka. Taki sprzęt bez problemu zmieści się do bagażu i nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Jeśli jednak zależy ci na wygodzie i utwardzaniu lakieru za jednym razem, wybieraj większe modele, które pozwalają wygodnie ułożyć całą dłoń wraz z kciukiem.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybieraj modele wyposażone w czujnik ruchu i timer. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że utwardzasz lakier przez odpowiedni czas. Urządzenie automatycznie włączy lampę, gdy włożysz dłoń, i wyłączy się, gdy czas się skończy. Wybieraj modele z zewnętrznym zasilaczem, który łatwo wymienić, jeśli zdarzy się awaria. 

Przeczytaj, jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku.

Opracowanie:
Marta
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (1)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz