Materiał Partnera

Jaką korę wybrać do ogrodu?

Jaką korę wybrać do ogrodu?

Każdy ogrodnik przyzna rację, że kora jest doskonałym materiałem na ściółkę w ogrodzie. Nie tylko chroni glebę, ale także podtrzymuje wilgoć, zakwasza ziemię, czy zapobiega wyrastaniu niechcianych chwastów. Co więcej, daje niebywały efekt wizualny, stając się tym samym ozdobą ogrodu. Jaką korę wybrać, aby mieć pewność, że spełni nie tylko oczekiwania użytkownika, ale również swoje funkcje?

Czym jest kora ogrodowa?

Osoby, które zastanawiają się, czym jest kora, którą można spotkać w ogródkach, powinny o to zapytać ekspertów. Odpowiedzi na to pytanie z pewnością udzielą pracownicy firmy K. Schroeder Polska sp. z o.o., którzy od lat zajmują się produkcją tego rodzaju asortymentu.

Kora, którą wykorzystuje się w ogrodnictwie to nic innego, jak kora drzew, która jest odpadkiem w przemyśle drzewnym. Aby móc ją wykorzystać na rabatach, zostaje rozdrobniona przez specjalistyczne maszyny. Warto mieć na uwadze, że najczęściej pochodzi z sosny lub świerku. Rzadziej przerabia się korę z drzew liściastych. Skąd bierze się ten odpad? Każde ścięte drzewo przed przerobieniem zostaje korowane, dzięki czemu uzyskuje się odpad, który można później przetworzyć. Osoby chcące skorzystać z tego rodzaju produktu, muszą mieć na uwadze, że na rynku można dostać różne rodzaje grubości kory ogrodowej.

Ochrona gleby dzięki ściółce z kory


Choć wiele osób wykorzystuje wspomniany produkt do ozdobienia rabaty, nie tylko efekt wizualny się tutaj liczy. Okazuje się bowiem, że pełni on szereg innych funkcji, w których ładny wygląd rabaty uplasował się na samym końcu. Ogrodnicy zwracają na nią najmniejszą uwagę. Kora dla ogrodnictwa to przede wszystkim możliwość stworzenia ściółki, która chroni glebę przed złymi warunkami atmosferycznymi. Ziemia przykryta warstwą produktu nie nagrzewa się tak szybko, dzięki czemu nie traci także wilgoci. Dzięki temu rośliny mogą być rzadziej podlewane. Zimą zaś kora odpowiedzialna jest za ochronę roślin przed przemarzaniem.
Opracowanie:
Nowa Kopernia 40
tel. 68 376 03 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz