Artykuł sponsorowany

Jaką gitarę wybrać na początek przygody z muzyką?

Jaką gitarę wybrać na początek przygody z muzyką?

Zaczynając swoją przygodę z profesjonalnym graniem na instrumencie, decydujemy się często na zakup gitary. Jest to najpopularniejszy i najwszechstronniejszy instrument dostępny na rynku. Jednak będąc początkującym nie zdajemy sobie sprawy z mnogości parametrów i nie wiemy jaką gitarę kupić. Dlatego zachęcamy do przeczytania niniejszego artykułu, w którym pomożemy Ci wybrać dobrą gitarę na początek.

Gitara klasyczna

W przypadku tej gitary część osób naprawdę chce grać klasykę w sposób klasyczny, a część myśli raczej o tym, by gitary klasycznej używać do akompaniamentu akordowego. Gitara klasyczna będzie idealnym rozwiązaniem na początek, jeżeli zależy Ci na brzmieniu gitary klasycznej. Gitara klasyczna wyróżnia się lekkością, ciepłym oraz lekkim basowym brzmieniem. Posiada nylonowe struny, dzięki czemu łatwo będzie Ci nauczyć się i opanować pierwsze dźwięki. Grając na gitarze klasycznej jesteśmy narażeni na nieco dłuższy okres bolących opuszków palców, ale na szczęście jest to mniej bolące rozwiązanie niż w przypadku innych gitar. Ponadto gitara klasyczna posiada szeroki gryf, dzięki któremu ryzyko stłumienia przez początkującego gitarzystę sąsiednich strun jest znacznie mniejsze.

Gitara akustyczna

Występuje duża grupa osób zasłuchanych w songwriterskie akordowe granie, rośnie także liczba tych, których uwiódł fingerstyle i jego niesamowite możliwości. Jeśli zatem chcesz grać muzykę rozrywkową i najbardziej cenisz sobie brzmienie gitary akustycznej, to wybór tej gitary będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem, nawet na początek. Gitara akustyczna jest idealnym rozwiązaniem do stworzenia tła do wokalu, a także jest głośniejsza niż gitara klasyczna. Jeśli podczas gry na gitarze korzystamy z pomocy kostki, to takie rozwiązanie w przypadku gitary akustycznej daje selektywne, klarowne, metaliczne brzmienie, charakterystyczne dla strun metalowych. Warto odnotować, że gitara akustyczna jest większa i cięższa niż gitara klasyczna.

Gitara elektryczna

W tym przypadku istnieje konieczność dokonania wyboru między jazzówką, wyścigówką, klasycznymi stratem czy les paulem ale nie wchodźmy tu w szczegóły. Najważniejsze jest to, by uświadomić zapalonych w rockowym brzmieniu o fakcie, że wybór gitary elektrycznej nie będzie najlepszym wyborem na początek. Podstawowym czynnikiem wpływającym na to, że gitara elektryczna jest trudna do nauki grania, jest jej miękkość. Jest ona bowiem znacznie bardziej miękka niż pozostałe gitary, przez co nie wyrobimy sobie odpowiednio opuszków. Gitara elektryczna nie wybacza błędów i stanowi wyzwanie dla muzyka. Ponadto gitary elektryczne są najcięższe oraz najdroższe w zakupie. 

Bez względu rodzaj gitary i muzyki jaką chcemy grać, warto skorzystać z oferty sklepu Rondo Music. Salony muzyczne, który oferuje szeroki zasób gitar klasycznych czy elektrycznych oraz innych instrumentów.

Oceń artykuł (4)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz