Materiał Partnera

Jaką fryzurę powinna mieć dziewczynka na Komunię Świętą?

Jaką fryzurę powinna mieć dziewczynka na Komunię Świętą?
Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowy czas w życiu każdego dziecka we wspólnocie katolickiej. Oznacza swego rodzaju osiągnięcie dojrzałości duchowej do tego, aby móc w pełni brać udział w eucharystii.  Należy pamiętać o tym, że dla kilkuletniego dziecka wielogodzinne przesiadywanie na fotelu fryzjera to katorga. Jaka powinna być fryzura komunijna, aby była ładna i jednocześnie wygodna?

Długie czy krótkie?

Od lat tradycją jest zapuszczanie dziewczynkom włosów do Pierwszej Komunii Świętej, aby móc stworzyć na głowie prawdziwe arcydzieło. Długie włosy są jednak kłopotliwe w pielęgnacji. Ich mycie i suszenie zajmują masę czasu, w dodatku nie są to czynności lubiane przez kilkuletnie dzieci. Z tego powodu wielu rodziców decyduje się na ścięcie włosów swojej córki i nie ma w tym niczego złego! Krótkie włosy również mogą dobrze wyglądać. Optymalna jest na przykład długość do ramion, która jest bardzo łatwa w pielęgnacji, a jednocześnie pozostawia możliwość zaplatania i upinania różnorodnych fryzur.  

Estetyczny wygląd

Pierwsza Komunia Święta to okazja, aby dziewczyna miała fryzurę jak prawdziwa księżniczka. Ważne jest jednak nie to, aby upięcie było ekstrawaganckie i fantazyjne, a po prostu estetyczne. Najlepiej sprawdzają się różnego rodzaju koki oraz warkocze. Naturalnie proste włosy można podkręcić, dzięki czemu zwiększą swoją objętość. Podczas wybierania fryzury komunijnej warto poprosić o radę doświadczonego fryzjera, na przykład z salonu fryzjerskiego SIPnożycoręka, który znajduje się w miejscowości Kudowa Zdrój na terenie województwa dolnośląskiego.

Włosy można dodatkowo ozdobić przy pomocy różnego rodzaju wianków, opasek i spineczek. Dzięki nim nawet najprostsza fryzura będzie wyglądała przepięknie i odświętnie, bez konieczności przesiadywania przez wiele godzin na fotelu fryzjerskim.

Wygoda dziecka na pierwszym miejscu!

Niestety, rodzice bardzo często zapominają, że oprócz olśniewającego wyglądu, niezwykle ważna jest także wygoda dziecka. Przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej zaczynają się już od wczesnych godzin porannych, a następnie odbywają się różnego rodzaju uroczyste przyjęcia – trwające czasem do późnych godzin nocnych. Dziecko będzie zmęczone i zestresowane. Zbyt ciasne i ciężkie upięcia mogą nie tylko być niewygodne, ale nawet powodować bóle głowy. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie fryzury, która nie tylko spodoba się rodzicowi pod względem wizualnym, ale dziewczyna będzie się w niej dobrze czuła. Warto kilka tygodni przed Komunią zdecydować się na fryzurę próbną, aby mieć pewność, że wszystko będzie w jak najlepszym porządku.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz