Materiał Partnera

Jaka chemia sprawdza się przy czyszczeniu i pielęgnacji podłóg?

Jaka chemia sprawdza się przy czyszczeniu i pielęgnacji podłóg?

Jeśli chcemy cieszyć się czystą podłogą z połyskiem, nie możemy zaniechać systematycznej pielęgnacji. To niestety najbardziej intensywnie brudząca się powierzchnia w domu. Regularne sprzątanie jest istotne nie tylko ze względów higienicznych, ale również dla utrzymania posadzki w dobrej kondycji. Zwykły kurz i pył może rysować podłogę, nie mówiąc już o piachu, który przynosimy na butach. Jakiej chemii używać do czyszczenia i pielęgnacji podłóg?

 Chemia do mycia codziennego

O podłogę powinniśmy dbać codziennie. Zamiatanie i wycieranie powierzchni podłogowych musi wejść nam w krew, inaczej trudno nam będzie zmyć zabrudzenia. Sprzątanie zajmie też dużo więcej czasu, niż byśmy chcieli na nie poświęcić.

Profesjonalna chemia do podłóg obejmuje różnego rodzaju środki pomocne w bieżących porządkach. Preparaty są bardzo skuteczne i można je używać zarówno w domu, jak i biurach, budynkach użyteczności publicznej czy w zakładach przemysłowych. Są uniwersalne – nadają się do mycia podłóg PCV, linoleum, lakierowanego parkietu, kauczuku, jak też kamienia naturalnego i sztucznego. Mają dobre właściwości zwilżające i pozwalają na czyszczenie bez pozostawiania smug. To bardzo istotne, ponieważ podłoga z widocznymi śladami i zaciekami nie wygląda estetycznie. Warto wybierać środki, które mają właściwości antypoślizgowe i odpychają brud. Jeśli mamy parkiety, przyda się chemia samonabłyszczająca z możliwością wypolerowania na wysoki połysk.

 Chemia do mycia gruntownego

Gruntowne sprzątanie wymaga znacznie silniejszych preparatów. Wysokiej jakości, profesjonalne preparaty do mycia codziennego, gruntownego i pielęgnacji znajdziemy w sklepie internetowym Hurtowniachemiczna.com. Większość preparatów może być stosowana w automatach myjących i szorowarkach, co potęguje działanie środków i wzmacnia ich właściwości czyszczące.

Chemia do mycia gruntownego jest skuteczna, ale bezpieczna. Usuwa wszelkie naloty i pomaga pozbyć się uporczywych zabrudzeń. W jej składzie znajduje się alkohol, dlatego nie pozostawia brzydkich smug. Ładnie i długotrwale pachnie, ciesząc nasze zmysły przyjemnymi woniami. Warto zapoznać się z dostępnymi środkami i wybrać takie, które będą nam odpowiadać.

 Chemia do pielęgnacji podłóg

Utrzymanie podłóg w nieskazitelnej czystości to również ich właściwa pielęgnacja. Należycie dobrane preparaty będą nie tylko nabłyszczać, ale i impregnować powierzchnie. Wybieramy środki zależnie od tego, z jakich materiałów wykonana jest nasza podłoga. To posadzka z paneli, terakoty, marmuru, a może parkiet? Chemia nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych środków, a płyn wystarczy dokładnie rozprowadzić mokrą szmatką albo mopem. Na koniec, po wyschnięciu podłogi, możemy jeszcze dodatkowo ją przetrzeć.

Chemia do pielęgnacji podłóg może też tworzyć powłokę ochronną, co jest bardzo istotne przy często użytkowanych posadzkach. Dodatkowa powłoka zapewnia doskonały efekt wizualny i ułatwia czyszczenie.

Sprawdź, jakie środki najlepiej sprawdzą się przy twoich powierzchniach podłogowych i ciesz się zawsze czystą i lśniącą posadzką.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz