Materiał Partnera

Jaka brama garażowa jest najlepsza?

Jaka brama garażowa jest najlepsza?

Jeśli planujemy wykonanie lub wymianę bramy garażowej, warto zastanowić się, jaki jej rodzaj wybrać. Najpopularniejsze są bramy garażowe rolowane oraz segmentowe. Nieco mniejszą popularnością cieszą się bramy garażowe uchylne. Przy wyborze najważniejszą kwestią jest jakość wykonania, funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. Warto przyjrzeć się szeregom rozwiązań, które oferują wymienione modele.

Brama garażowa segmentowa

Brama segmentowa charakteryzuje się przede wszystkim niską ceną, komfortem użytkowania i dużą możliwością wyboru wzoru. Jest zbudowana z segmentów połączonych zawiasami. Montuje się ją we wnętrzu garażu, dlatego sprawdzi się przede wszystkim w domach z niewielkim wjazdem. Jak podkreśla specjalista z firmy Gambit Szymon Mydlarz, bramy segmentowe nowej generacji łączą nowoczesne technologie z bezpieczeństwem i ciekawym designem. Są solidne, odporne na czynniki atmosferyczne i zapewniają wysoki komfort izolacji cieplnej co jest de facto czynnikiem decydującym o jej wyborze.

Brama garażowa rolowana

Brama rolowana zwana jest również bramą roletową lub żaluzjową. Jej nazwa wskazuje na to, w jaki sposób została zbudowana – płaszcz bramy nawija się pionowo na wał napędowy. Działanie bram tego typu przypomina mechanizm rolety okiennej. Może być montowana zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz garażu. Jej struktura pozwala na bardziej skomplikowane zawieszenie i ulokowanie. Jest odporna na korozję  i promienie słoneczne. Bramy te w standardzie wyposażone są w napęd  oraz dodatkową korbę, umożliwiającą otwieranie garażu ręcznie w razie braku prądu.

Brama garażowa uchylna

Bramy garażowe uchylne są już znacznie rzadziej używane. Stało się tak przede wszystkim ze względu na duże straty ciepłego powietrza w garażu. Ten typ bramy posiada jedno sztywne skrzydło, które jest unoszone ku górze za pomocą pilota bądź ręcznie. Sprawdzi się tylko w przypadku, jeśli przed garażem jest odpowiednia ilość miejsca do jej uniesienia Jest to rozwiązanie w szczególności dla garaży wolnostojących nie ogrzewanych.

Brama garażowa rozwierna

To rozwiązanie najstarsze, najprostsze jednak obecnie raczej rzadko wybierane. Podstawową zaletą rozwieranych bram garażowych jest prostota konstrukcji, a tym samym łatwość montażu oraz mało skomplikowana konserwacja.

Jaką bramę garażową wybrać?

Przed wyborem bramy garażowej należy przeanalizować wielkość garażu oraz rozmiary placu znajdującego się przed nim. Warto wziąć pod uwagę własne preferencje – czy rozważamy bramę automatyczną z pilotem, czy otwieraną ręcznie. Możemy wybrać obie opcje. Dla dużego garażu poleca się bramy segmentowe, które dziś przygotowywane są w bogatym wzornictwie. Dla małych garaży lepsza i bardziej funkcjonalna okaże się brama rolowana. Jednak zakup tej drugiej zwykle wiąże się z większą ceną. Przede wszystkim przed wyborem rodzaju bramy warto skonsultować się z fachowcem w tej dziedzinie – konkluduje właściciel firmy Gambit.

Opracowanie:
Śrem, Warsztatowa 4
tel. 505 124 770
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz