Jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku?

Jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku?

Dłonie to wizytówka kobiety. Kiedyś malowanie tradycyjnymi lakierami było czasochłonne i wymagało poprawek co kilka dni. Obecnie prym wiedzie stylizacja hybrydowa, która jest szybka, wygodna i trwała. Marzysz o paznokciach jak z salonu? Przeczytaj, jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku samodzielnie w domu.

Hybrydy – niezbędnik, czyli co musisz przygotować

Do wykonania paznokci tą metodą potrzebnych jest kilka niezbędnych akcesoriów. Możesz kupić gotowy zestaw do hybryd lub samodzielnie go skompletować.

Potrzebne będą:

 • lampa do paznokci – to najważniejszy sprzęt potrzebny do utwardzenia lakieru. Do wyboru są lampy UV i LED w rozmaitych rozmiarach, kształtach i kolorach.
 • pilnik, blok polerski, patyczki, cążki, waciki – czyli akcesoria niezbędne w przypadku każdego manicure. Za pomocą pilniczka nadasz pożądany kształt, a kostką polerską zmatowisz płytkę. Patyczki i cążki służą do osuwania i wycinania skórek, a waciki przydadzą się do odtłuszczenia płytki.
 • cleaner – to płyn, który aplikuje się za pomocą wacika. To pierwszy krok do wykonania hybrydy. Służy do przetarcia i odtłuszczenia płytki.
 • primer – primer w formie lakieru aplikowany jest na płytkę, by dobrze przygotować paznokieć. Jego głównym zadaniem jest zwiększenie przyczepności hybrydy. Jeśli twoje paznokcie są podatne na stylizację, ten krok możesz pominąć.
 • baza – baza również w formie lakieru jest pierwszą warstwą, którą kładzie się na paznokieć. Tak naprawdę jest to najważniejszy element stylizacji, bo właśnie od jakości bazy zależy, jak długo utrzyma się lakier. W zależności od preferencji wybrać można klasyczną bazę lub bazę proteinową. Jeśli chcesz dodatkowo wzmocnić paznokcie, wybierz drugą opcję.
 • lakier hybrydowy – wybór koloru zależy już wyłącznie od ciebie, jednak warto zwrócić uwagę na jakość. Pamiętaj, że lakiery hybrydowe wymagają specjalnego przechowywania, powinny być chronione przed światłem słonecznym. Nie bez powodu producenci stosują ciemne opakowania.
 • top – to preparat w postaci bezbarwnego lakieru, którego zadaniem jest zabezpieczenie i nadanie blasku. To ostatnia warstwa stylizacji, więc warto poszukać topów od dobrych producentów.
 • oliwka do skórek – na koniec stylizacji nie powinno zabraknąć oliwki, która odżywi skórki tworzące ramę dla zadbanej płytki paznokci.

Dodatkowo możesz przygotować:

 • ozdoby – to punkt dla bardziej zaawansowanych. Oprócz biżuteryjnych ozdób, wzorów i naklejek możesz przygotować specjalne pyłki, dzięki którym uzyskasz niepowtarzalny efekt syrenki, zaskakujący efekt holo czy przyciągający wzrok efekt dymu.

Co będzie potrzebne później?

Już na początku możesz przygotować akcesoria, które niezbędne będą do zdjęcia lakieru hybrydowego.

 • frezarka lub aceton – w zależności od tego, w jaki sposób będziesz zdejmować lakier hybrydowy, przygotuj frezarkę, którą mechanicznie zdejmiesz warstwy stylizacji, lub aceton, który rozpuszcza lakier.
 • folia aluminiowa lub klipsy – jeśli dopiero zaczynasz, do usunięcia lakieru wystarczy zwykła folia kuchenna. Jeśli wolisz już na wstępie zainwestować w profesjonalny sprzęt, wybierz klipsy do paznokci.

Jak zrobić hybrydy krok po kroku?

Poznaj instrukcję, jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku:

 1. Nadaj kształt paznokciom za pomocą pilniczka
 2. Użyj drewnianego patyczka i odsuń skórki, a następnie w zależności od potrzeb wytnij je cążkami
 3. Za pomocą kostki polerskiej nadaj matowość płytkom paznokci
 4. Zmatowione płytki przetrzyj wacikiem zamoczonym w cleanerze
 5. Jeśli twoja płytka jest trudna w stylizacji, użyj primera, który zwiększy przyczepność lakieru
 6. Nałóż bazę i utwardź w lampie
 7. Nałóż warstwę lakieru hybrydowego i utwardź w lampie
 8. Nałóż dugą warstwę lakieru kolorowego, jeśli jest taka potrzeba, i utwardź w lampie
 9. Nałóż top i utwardź w lampie
 10. Przetrzyj paznokcie odtłuszczaczem
 11. Wetrzyj oliwkę w skórki.

Gotowe! 

Przeczytaj, jak ściągnąć hybrydy.

Opracowanie:
Marta
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz