Artykuł sponsorowany

Jak zostać podologiem?

Jak zostać podologiem?

Zabiegi podologiczne coraz częściej można znaleźć w ofercie dobrych gabinetów kosmetycznych. Z usług tych korzysta wiele osób, dlatego warto wprowadzić je do swojego salonu. Najpierw jednak konieczne będzie zdobycie odpowiednich uprawnień. Na czym polega zawód podologa, jakie zabiegi wykonuje i gdzie można znaleźć specjalistyczne kursy, gwarantujące wysoki poziom kształcenia?

Kim jest podolog?                             

Już na wstępie warto zaznaczyć, że podolog nie jest lekarzem. Podologiem może zostać tak naprawdę każdy i najczęściej na ukończenie kursu decydując się właściciele oraz pracownicy gabinetów kosmetycznych i kosmetologicznych. Pielęgnacja stóp to bardzo ważna usługa, której nie może zabraknąć w dobrym gabinecie. I choć ukończenie kursu może wydawać się łatwym zadaniem, trzeba być świadomym, że trzeba poświęcić na to sporo czasu i nauczyć się nie tylko teorii, ale również praktycznego wykonywania zabiegów podologicznych. Konieczny będzie także zakup specjalistycznego sprzętu oraz kosmetyków.

Jak zdobyć tytuł?

Żeby zostać podologiem, wystarczy ukończyć odpowiedni kurs. Warto jednak zadbać o to, aby był on na wysokim poziomie. Niestety, wiele centrów szkoleń uczy tylko podstaw i pomimo otrzymania certyfikatu, pojawia się wiele braków w wiedzy. Jednym z miejsc, które gwarantuje wysoki poziom kształcenia swoich kursantów, jest Centrum Edukacji Pasja, którego siedziba znajduje się w Szczecinie. Samo uzyskanie dyplomu to nie wszystko. Trzeba pamiętać, aby stale aktualizować swoją wiedzę i nabrać wprawy w bezpiecznym wykonywaniu zabiegów podologicznych.

Jakie zabiegi wykonuje?

Zakres usług świadczonych przez podologa może być szeroki. Wśród najważniejszych należy wymienić przede wszystkim:

  • rekonstrukcję płytki paznokcia,
  • pedicure kosmetyczny, pielęgnacyjny i regeneracyjny,
  • leczenie ortonyksji (wrastających paznokci),
  • likwidacja hiperkeratozy (odcisków, modzeli, nagniotek itd.),
  • specjalistyczny masaż stóp.

Wśród bardziej zaawansowanych zabiegów podologicznych znajduje się między innymi leczenie stopy cukrzycowej. Stopa cukrzycowa może oznaczać wiele różnych problemów np. owrzodzenia i trudno gojące się rany. Im więcej zabiegów wykonuje podolog, tym więcej klientów będzie chętnych na skorzystanie z usług. Należy jednak pamiętać, że zabiegi można wykonywać tylko wtedy, kiedy jest się pewnym, co do posiadanej przez siebie wiedzy. Nie warto kończyć słabej jakości kursów, które nie będą odpowiednim przygotowaniem. Najlepiej korzystać z oferty specjalistycznych ośrodków z odpowiednio wykwalifikowanymi prowadzącymi.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz