Materiał Partnera

Jak zorganizować wycieczkę szkolną?

Jak zorganizować wycieczkę szkolną?

Wycieczki szkolne to jedne z tych wydarzeń, które wspominamy jeszcze wiele lat po ukończeniu edukacji przede wszystkim dlatego, że ma to ogromne znaczenie dla uczniów, dla ich wspólnej integracji i pomaga całej klasie lepiej się poznać. A często owocuje nawet w życiu dorosłym, ponieważ wiele z tak nawiązanych znajomości nigdy się nie kończy. Jednak będąc organizatorem takiej wycieczki, mamy do załatwienia bardzo wiele spraw i konieczne jest uporanie się ze wszystkim w miarę krótkim czasie. Jak zatem zorganizować wycieczkę szkolną, o czym pamiętać i na co zwrócić uwagę?

Organizator

Nauczyciel organizując wycieczkę szkolną zazwyczaj musi poświęcać większość dnia na telefony, maile, przeglądanie ofert i porównywanie cen. Nie jest to proste, szczególnie wtedy, gdy chce wszystko zrobić samodzielnie. Czeka go poszukiwanie noclegów z odpowiednią ilością miejsc, rekonesans miejsca wycieczki i znalezienie odpowiednich atrakcji. To wszystko wiąże się z ogromnym wysiłkiem, tym bardziej, że musimy znaleźć jak najbardziej optymalne cenowo atrakcje i miejsca pobytu, aby nawet uczniowie z mniej zamożnych rodzin mogli wybrać się na wycieczkę. Kiedy ustalimy budżet akceptowalny dla każdego z rodziców, możemy spróbować negocjować zaplanowaną wycieczkę z biurem podróży, aby uzyskać jak najlepsze warunki. Pamiętajmy jednak, że czasem faktycznie najlepszym wyjściem jest zorganizowanie takiej wycieczki samodzielnie, bo będzie tańsza i da możliwość rozmowy z uczniami i ich rodzicami o konkretnych atrakcjach i pozwali wybrać takie, które spodobają się wszystkim. Często bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór przewodnika bądź firmy turystycznej w docelowym miejscu wycieczki i zdanie się na jego rekomendacje, bo zna on teren i jego ofertę jak mało kto. Na rynku istnieje wiele firm, takich jak np. Szept Kazimierza. Usługi Turystyczne Dorota Szczuka, która w swojej ofercie posiada m.in. wycieczki szkolne do Kazimierza Dolnego i w jego okolicach. Firmy takie podpowiedzą, gdzie najlepiej zjeść niedrogi obiad, jakie są aktualne bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, jak wiele czasu potrzeba nam na przejścia z miejscas na miejsce, czyli zaplanuje w uzgodnieniu z nami całościowy program wycieczki. Warto też prześledzić opinie o danym przewodniku dostępne w Internecie, bo wtedy będziemy mieć gwarancję udanej wycieczki i zadowolenia dzieci i młodzieży. 

Dojazd

Samodzielna organizacja wycieczki wymaga od nas także dogadania się z firmą transportową, która zabierze nas na miejsce. Na szczęście w Polsce istnieje mnóstwo firm organizujących przewozy osób, również transport wycieczki szkolnej. Zazwyczaj w takim przypadku nie ma problemu z przewozem dzieci np. ze szkoły do schroniska młodzieżowego, a następnie przez parę dni autokar będzie nas dowoził do wszystkich miejsc, które mamy zaplanowane w programie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz