Materiał Partnera

Jak zorganizować udany wypoczynek w Białowieży?

Jak zorganizować udany wypoczynek w Białowieży?

Czujesz, że musisz odpocząć od miasta i jego zgiełku? Marzy ci się wypoczynek na łonie natury? To świetny pomysł! Kontakt z naturą ma rewelacyjny wpływ na człowieka - koi, uspokaja, uszczęśliwia, pozwala spojrzeć na problemy ze świeżej perspektywy. W Polsce jest wiele pięknych miejsc, do których warto udać się na taki wypoczynek. Jednym z nich jest Białowieża i Puszcza Białowieska. Podpowiadamy, jak zorganizować udany wypoczynek w tym miejscu.

Poczuj bliskość natury

Największym atutem Białowieży jest bliskość natury, a konkretniej Puszczy Białowieskiej. To wspaniałe miejsce traiło na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To właśnie tu zachowały się jedne z ostatnich i największych fragmentów lasu pierwotnego nizin europejskich. Puszcza jest również naturalnym środowiskiem życia wielu gatunków roślin i zwierząt. Należy tu wspomnieć chociażby o populacji wolnego żubra - największej na świecie. Będąc w tak wspaniałym otoczeniu, można bez problemów zorganizować sobie aktywny wypoczynek, w postaci długich spacerów lub wypraw rowerowych.

Lokalne atrakcje

Oprócz samego kontaktu z naturą warto zobaczyć miejscowe atrakcje. Jedną z nich jest stacja Białowieża Towarowa - drewniana stacja kolejowa, która powstała w 1903 roku. Innymi miejscami wartymi odwiedzenia są Muzeum Przyrodniczo-Leśne, Park Pałacowy, Cerkiew św. Mikołaja, czy też rezerwat pokazowy Żubra, który oferuje zobaczenie na żywo króla tego regionu.

Lokalne przysmaki

Mówiąc o Białowieży, nie sposób nie wspomnieć o lokalnych specjałach. Jednym z nich jest zupa opieńkowa. Opieńki to jedne z najpopularniejszych jadalnych grzybów występujących w tym regionie. Solone opieńki są bardzo chętnie wykorzystywane w białowieskich restauracjach, na przykład do zupy opieńkowej. Inną obowiązkową potrawą do spróbowania jest tradycyjna rosyjska zupa - soljanka. Jej obecność w białowieskim menu jest związana z ostatnimi carami Rosji, którzy upodobali sobie to miejsce do wypoczynku i polowań.

Nocleg w sercu puszczy

Kolejnym elementem udanego wypoczynku jest nocleg w komfortowych pokojach. Jedną z takich propzycji noclegowych są Apartamenty Białowieża. Do dyspozycji gości są 2 domy, w których znajdują się 3 sypialnie, 2 łazienki, salon z TV i w pełni wyposażona kuchnia. Domy posiadają także dwu osobowy pokój z oddzielnym wejściem, łazienką i mini aneksem kuchennym. Apartamenty mają wysoki standard wykończenia, przytulne, ciepłe i funkcjonalne wnętrza. Taki domek w puszczy jest idealny zarówno na wyjazd z przyjaciółmi, jak i z całą rodziną.

Opracowanie:
Białowieża, Podolany I 42c
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz