Materiał Partnera

Jak znaleźć skutecznego adwokata?

Jak znaleźć skutecznego adwokata?

W polskim prawie istnieje niezliczona ilość ustaw i artykułów, w których bardzo łatwo jest się pogubić - zwłaszcza jeśli nie jesteśmy obeznani w temacie. Niestety, ale często życie przynosi nam sytuacje, w których to jesteśmy zmuszeni do kontaktów z różnego rodzaju kodeksami. Nie ważne czy chodzi o odszkodowanie, testament czy rozwód - najprawdopodobniej będzie nam niezbędna pomoc dobrego adwokata. Jak go zatem znaleźć? 

Od czego zacząć?

Szukając adwokata, przede wszystkim powinniśmy zastanowić się, ile możemy wydać pieniędzy na poradę prawną i prowadzenie swojej sprawy. Jeśli nasz budżet jest nieograniczony, z całą pewnością postawić możemy na duże kancelarie prawne oraz popularnego i doświadczonego prawnika. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że ten prawdopodobnie będzie miał wielu klientów, a co za tym idzie, długie terminy. Jeśli natomiast, nie możemy pozwolić sobie na tak wielki wydatek, warto skorzystać z mniej znanych lub o nieco krótszym stażu na rynku kancelarie, które wcale nie muszą okazać się gorsze od tych wcześniej wspomnianych. 

Warto pamiętać, że porady internetowe dotyczące wyboru najlepszego prawnika niekoniecznie nam go wskażą. Oczywiście, możemy się nimi sugerować i na ich podstawie wybrać swoich “kandydatów’, jednak jak tłumaczy doświadczona adwokat Iwona Galicka-Gryglas, następnie najlepiej jest najzwyczajniej się z nimi spotkać w cztery oczy lub zatelefonować. Rozmowa z prawnikiem pomoże nam ocenić, czy jest on w stanie pomóc nam w danej sprawie oraz, czy ma on doświadczenie w tego typu zleceniach.

Na co warto zwrócić uwagę? 

Warto pamiętać o tym, by dobrać do naszej sprawy usługi prawne, należy najpierw sprawdzić, czy prawnik posiada specjalizację w odpowiedniej dziedzinie - ten, który zajmuje się rozwodami, niekoniecznie będzie w stanie pomóc nam np. w prawie międzynarodowym czy gospodarczym. Często zdarza się też tak, że to właśnie prawnicy, którzy wyspecjalizowani są w wąskim zakresie, będą mieli większą wiedzę odnośnie kwestii w danej gałęzi prawa. Adwokat jest osobą, u której warto szukać pomocy w razie problemów z prawem lub sprawach stricte z nim związanych.

Opracowanie:
Warszawa, Al. Marsz. Józefa Piłsudskiego (d.Wesoła) 6 lok. 1B
tel. 502 246 699
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz