Materiał Partnera

Jak znaleźć przedszkole, w którym maluch będzie się dobrze czuł? Poradnik

Jak znaleźć przedszkole, w którym maluch będzie się dobrze czuł? Poradnik

Przedszkole powinno nie tylko zapewnić dziecku opiekę pod nieobecność jego rodziców. W dobrej placówce dba się także o odpowiedni rozwój dziecka. Program przedszkola może być dostosowany do jego potrzeb i zainteresowań. Dlatego bardzo ważne jest, by do sprawy wyboru przedszkola podejść z należytą uwagą. Wybierając odpowiednie przedszkole, wspieramy rozwój naszego malucha.

Ważne dla rozwoju dziecka

Chodzenie do przedszkola jest bardzo ważnym etapem w życiu malucha. Wśród rówieśników, bez opieki rodziców, za to pod czujnym okiem pedagogów, maluch może rozwinąć skrzydła, nauczyć się pracy w grupie, poszerzyć swoje umiejętności społeczne oraz nauczyć się podstaw czytania i pisania, które później bardzo mu się przydadzą w szkole. Wybór przedszkola to jednak dla rodziców niemal zawsze trudna decyzja. Placówek jest mnóstwo, a każda z nich ma do zaoferowania coś innego. Jak wybrać, by mieć pewność, że nasze dziecko będzie szczęśliwe?

Kryteria wyboru

Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru powinno być dla nas bezpieczeństwo dziecka – zabawki i meble muszą być dostosowane dla maluchów. Ważną sprawą jest też drzemka – spanie nie powinno być obowiązkowe, jednak w ciągu dnia nie może zabraknąć czasu na wypoczynek. Z praktycznego punktu widzenia istotne jest także to, by godziny otwarcia przedszkola były dopasowane do godzin pracy rodziców, a jego lokalizacja pozwalała wygodnie podwieźć tam malucha. Unikajmy przedszkoli z dużymi grupami – najlepszą opiekę nauczyciel może zapewnić dzieciom w grupach 10-osobowych. Warto też sprawdzić, czy dane przedszkole stawia na indywidualizm i pomaga w rozwoju talentów oraz osobowości dziecka. Przed podjęciem decyzji, trzeba też oczywiście sprawdzić, ile wynoszą pełne opłaty za przedszkole.

Dokonując wyboru przedszkola sprawdźmy w gminie lub Biurze Edukacji czy placówka jest „legalna” tzn. działa pod nadzorem w/w urzędów, czy jest tylko działalnością gospodarczą. Chodzi o odpowiedzialność za całokształt działań.

Przemyślana decyzja

Wybierając przedszkole prywatne, warto rozejrzeć się za takim, które przygotowuje dla maluchów jakiś wyjątkowy, ciekawy program.

Przedszkole ZAGADKA jest placówką niepubliczną dla dzieci od 2 do 6 lat, realizującą program o profilu artystyczno-sportowym. Troskliwa opieka i cierpliwość, dobry przykład i zachęta – tym kierujemy się, by zapewnić dzieciom zarówno harmonijny rozwój, jak i po prostu szczęśliwe dzieciństwo – mówi jeden z pracowników przedszkola Zagadka. Przedszkole niepubliczne zapewni naszemu dziecku właściwy rozwój i pomoże mu rozwijać jego pasje.
Żeby mieć pewność co do tego, że wybraliśmy dobre przedszkole, najlepiej jest przygotować sobie listę kilku placówek, które nas interesują, wypisać sobie w skrócie informacje o każdej z nich i wybrać tylko te, które spełniają najwięcej naszych oczekiwań. Warto też spotkać się z dyrektorem i potencjalnym wychowawcą naszego dziecka. Dobrze jest też odwiedzić sale zajęć, łazienki, jadalnie – w ten sposób przekonamy się, w jakich warunkach będzie przebywać nasz maluch. Pozwoli to podjąć mądrą, przemyślaną decyzję i da nam pewność, że nasza pociecha jest w dobrych rękach. 
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz