Materiał Partnera

Jak znaleźć najlepsza ekipę remontową?

Jak znaleźć najlepsza ekipę remontową?

Remont to kosztowna inwestycja, szczególnie jeżeli chodzi o gruntowną modernizację wszystkich pomieszczeń. Zmiana podłóg, przemalowanie ścian oraz podłączenie instalacji to zadanie dla profesjonalistów. Trudno samodzielnie przeprowadzić kapitalny remont, a wybór doświadczonej ekipy może być trudny. Jak sobie poradzić i znaleźć najlepszych fachowców?

Gdzie zacząć poszukiwania?

Planując remont warto wcześniej przejrzeć oferty lokalnych firm, którzy specjalizują się w wykańczaniu mieszkań. Ekipy remontowe zazwyczaj ogłaszają się w lokalnej prasie lub w internecie, jednak najcenniejszym źródłem informacji są znajomi i rodzina. Zazwyczaj najlepsi fachowcy nie musza się reklamować, gdyż polecani się drogą pantoflową. Warto więc wypytać najbliższe otoczenie o znajome firmy budowlane, jednocześnie poznać opinię na temat ich usług. Dużym zaufaniem wśród klientów cieszą się firmy, które specjalizują się tylko w remontach, nie świadcząc usług z wielu innych branż. Jako przykład można podać Ptb Adrian Depka, której specjalnością są gruntowne remonty mieszkań.

Czym powinna się wyróżniać dobra firma remontowa?

Na rynku roi się od firm remontowych, które posiadają lepsze lub gorsze opinie. W dzisiejszych czasach każdy może zostać fachowcem kończąc jedynie kursy i szkolenia, jednak to doświadczenie wpływa na umiejętności. Szukając firmy warto zwrócić uwagę jak długo już działa na rynku i jakie osoby znajdują się w ekipie. Jeżeli ekipa składa się z samych młodych ludzi, można mieć obawy, że się dopiero uczą i nabierają wprawy w zawodzie. Dobra firma remontowa powinna wyróżniać się:

  • Doświadczeniem,
  • Terminowością,
  • Specjalistycznym sprzętem,
  • Specjalistami z różnych dziedzin,
  • Dobrymi opiniami,

Wybierając ekipę remontową, warto sprawdzić ich terminy, gdyż może się okazać, że są one bardzo odległe. Przed rozpoczęciem prac należy również podpisać umowę, która w razie nierzetelnego wywiązania się z obowiązków, będzie podstawą do dociekania swoich roszczeń. Nie powinno się także wpłacać zaliczeń przed rozpoczęciem pracy, chyba że chodzi o zakup niezbędnych materiałów budowlanych.

Cena usług

Wiele osób ma błędem przekonanie, że wysoka cena jest równoznaczna z wysoką jakością. Tymczasem niektórzy fachowcy wysoko się cenią, jednak ich praca pozostawia wiele do życzenia. Przed rozpoczęciem pracy warto poprosić o szczegółowy kosztorys i trzymać się z góry ustalonej stawki. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych kosztów i naciągania ze strony nieuczciwych fachowców, którzy chcą dorobić na cenie materiałów.

Opracowanie:
Dylągówka 329
tel. 576 965 812
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz