Artykuł sponsorowany

Jak znaleźć i wybrać najlepsze ubezpieczenie?

Jak znaleźć i wybrać najlepsze ubezpieczenie?

Rzadko myślimy o chorobach i wypadkach. Nie bierzemy pod uwagę ewentualności, że coś nam może się przydarzyć. Warto jednak pomyśleć, że wypadki zdarzają się codziennie, niezależnie od tego, ile mamy lat. Wykupmy polisę i zabezpieczmy siebie i rodzinę, chociaż na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia. Wykupmy przynajmniej najtańszy pakiet ubezpieczeniowy. Nigdy nie przewidzimy, co jutro się wydarzy. Jeśli więc ulegniemy wypadkowi lub poważnie zachorujemy, zniknie stabilizacja i poczucie bezpieczeństwa.

Ochrona dla siebie i rodziny.

Często traktujemy ubezpieczenia jako zło konieczne, zbędny wydatek. Nie potrzebujemy polisy, bo trzeba za nią płacić. Uważamy, że ubezpieczenie w ZUS czy KRUS, w zupełności wystarczy. Takie podejście świadczy o braku wiedzy na ten temat. Jeśli podeszlibyśmy poważnie do ubezpieczeń, to doradcy nie nadążaliby z wypisywaniem polis. Nie ma w tym ani krzty przesady. Boimy się chorób i śmierci, nie ma z resztą w tym nic dziwnego. Obawa nie oznacza jednak, że nic się nie wydarzy, bo wychodząc z domu, nie wiemy, czy do niego wrócimy. Wciąż słyszymy o tragicznych wypadkach na pasach czy na drodze. Co by było, gdyby nas to spotkało? Co zrobi nasza rodzina, kiedy dojdzie do nieszczęścia? Czy mamy jakiekolwiek zabezpieczenie finansowe? Czas pomyśleć o ubezpieczeniu!

Wybór ubezpieczenia.

Na rynku polskim jest ogromny wybór ofert ubezpieczeniowych. Doradca z firmy Pytlik – Ubezpieczenia zawsze dostosowuje polisę do naszych potrzeb i możliwości finansowych. Możemy mieć wersję podstawową lub rozszerzoną. Przede wszystkim musimy wykupić ubezpieczenie na życie. Warto ubezpieczeniem objąć całą rodzinę. W zakres ubezpieczeń wchodzi np. : życie ubezpieczonego, zgon naturalny i zgon w wyniku nieszczęśliwego wypadku; trwały uszczerbek na zdrowiu w następstwie nieszczęśliwego wypadku, pobyt w szpitalu, rekonwalescencja po pobycie w szpitalu, leczenie specjalistyczne, operacja chirurgiczna, poważne zachorowanie. Zakres ubezpieczeń jest bardzo szeroki. Warto zabezpieczyć także mienie od kradzieży, pożaru, powodzi itp.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU).

Agent ubezpieczony reprezentujący dane Towarzystwo Ubezpieczeniowe posiada licencję. Nie pobiera żadnych pieniędzy od klientów. Jest osobą godną zaufania. Zanim wypełni wniosek przedstawia OWU, zakres pakietu rozszerzonego i wylicza składkę miesięczną, kwartalną lub roczną. Powinniśmy o wszystko dopytać agenta, by nie mieć żadnych wątpliwości. Przede wszystkim musimy zrozumieć produkt i zapoznać się z OWU, przed zawarciem umowy ubezpieczenia. Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU) zawierają prawa i obowiązki zarówno ubezpieczonego, jak i zakładu ubezpieczeń, czyli za co należą się pieniądze, ile dostaniemy odszkodowania, które zdarzenia są wyłączone oraz ile wynosi składka. Jeśli jest coś niejasnego w OWU, agent zawsze wyjaśni, nie ma głupich pytań.

Wybranie najlepszego ubezpieczenia?

Najlepsze ubezpieczenie to takie, które chroni życie i zdrowie całej rodziny. Warto zwrócić uwagę na okres karencji. Wybierzmy taką firmę, która już po opłaceniu pierwszej składki, zapewnia ochronę NW. Kolejną sprawą jest wiek ubezpieczonego. Zdecydujmy się na taką firmę, która chroni nas do końca życia. Przy zakupie ubezpieczenia zwróćmy uwagę np. na wysokość odszkodowania i warunki w razie poważnego zachorowania i pobytu w szpitalu. To bardzo przydatne ubezpieczenie. Warto wybrać też opcję na wypadek utraty pracy. Poprośmy agenta z firmy Pytlik – Ubezpieczenia na przedstawienie najlepszych wariantów i wysokości odszkodowań. Zapytajmy także o wyłączenia z obowiązku z wypłaty środków, przez ubezpieczyciela.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz