Materiał Partnera

Jak znaleźć dobry serwis samochodowy?

Jak znaleźć dobry serwis samochodowy?

Kupując samochód, musimy się liczyć z tym, że prędzej czy później będziemy potrzebowali serwisu. Niestety, obecnie o dobry serwis samochodowy jest bardzo trudno, a wybór przypadkowego warsztatu może stać się przyczyną ogromnej frustracji i nie mniejszych od niej kosztów. Warto rozejrzeć się za serwisem, który wywiąże się ze swoich zadań sprawnie i bez tworzenia dodatkowych problemów.

Problemy ze znalezieniem dobrego serwisu samochodowego

Gdy samochód odmawia posłuszeństwa, szukamy rozwiązania na już. Musimy przecież dojeżdżać do pracy, odwozić dzieci, robić większe zakupy albo świadczyć usługi swoim autem. Niestety, pośpiech może się okazać bardzo złym doradcą…

Musimy liczyć się z tym, że w dobrych warsztatach trzeba nieco poczekać – mówi specjalista z firmy Golemo. – Wiąże się to z dużą liczbą chętnych. Dobre serwisy samochodowe są polecane między klientami, więc nie narzekają na brak zainteresowania. Terminy „na już” mogą (ale nie muszą!) świadczyć o tym, że klienci z jakichś powodów omijają dany warsztat. Warto wtedy zgłębić temat przed powierzeniem auta do naprawy.

Jakie są największe grzechy serwisów samochodowych? Kierowcy narzekają przede wszystkim na niedotrzymywanie terminów napraw oraz rosnące w miarę przeprowadzania prac koszty – wstępna wycena często okazuje się niższa niż ta, która finalnie znajduje się na fakturze… O ile ta faktura jest. Wciąż jeszcze pracują warsztaty świadczące usługi półlegalnie lub zupełnie nielegalnie. W takim miejscu nie dostaniemy rachunku za przeprowadzone prace i zakupione części. Oznacza to, że w przypadku, gdy naprawa okaże się wadliwa, klient nie ma jak dochodzić swoich praw. To daje duże pole do oszustw. Serwisy, w których wystawianie paragonu jest wyjątkiem od reguły, lepiej omijać szerokim łukiem.

Czym charakteryzuje się dobry serwis samochodowy?

Jeżeli szukamy miejsca, w którym można bez obaw zlecić naprawę samochodu, w pierwszej kolejności powinniśmy się skierować do autoryzowanego serwisu przeznaczonego dla danej marki. W takim miejscu warunki świadczenia usług są zupełnie inne. Wszystkie części zamienne są oryginalne, więc nie ma obaw o to, że nowo zamontowana część będzie odbiegała jakością od innych podzespołów. Pracownicy autoryzowanego serwisu są regularnie szkoleni i zgłębiają wiedzę na temat konstrukcji pojazdów danej marki, a także sposobów radzenia sobie ze specyficznymi dla nich problemami. Jakość pracy podlega kontroli z zewnątrz, a naruszenia ścisłych zasad wiążą się z utratą autoryzacji. Sprzęt używany w autoryzowanym serwisie jest przystosowany do pracy z pojazdami danej marki, co znacznie przyspiesza pracę. Są to np. specjalistyczne klucze. Jeżeli więc szukamy prawdziwych profesjonalistów, autoryzowany serwis samochodowy to dobry kierunek.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz