Materiał Partnera

Jak znaleźć dobrego dekoratora wnętrz?

Jak znaleźć dobrego dekoratora wnętrz?

Coraz więcej osób postawionych przed koniecznością ładnej i funkcjonalne aranżacji wnętrz swojego domu, mieszkania czy biura postanawia skorzystać z pomocy wykwalifikowanego dekoratora. Tylko tu pojawia się pytanie – jak znaleźć dobrego fachowca, z którego efektów pracy będziemy zadowoleni?

Dlaczego warto skorzystać z usług dekoratora?

Pomysł zatrudnienia dekoratora wnętrz to niewątpliwie coś więcej niż chwilowa moda. Coraz częściej osób, które kupują swój wymarzony dom lub mieszkanie bądź remontują nieruchomość chcą, by otaczająca je przestrzeń była nie tylko zagospodarowana w sposób funkcjonalny, ale też uwzględniała ich gusta, potrzeby i oczekiwania estetyczne. Ważny jest też oryginalny styl aranżacji, uwzględniający aktualne trendy, ale bez ich bezkrytycznego powielania. To wszystko może zapewnić tylko dobry projektant wnętrz. Jest to zdecydowanie kusząca opcja również ze względu na oszczędność czasu po stronie klienta – poza tym miejmy na uwadze fakt, że nie każdy ma wystarczającą wyobraźnię i poczucie estetyki, by zająć się samodzielnie dekoracją wnętrz swojego domu. Warto też pamiętać, co podkreśla ekspert z autorskiej pracowni in-Designer, że  projektanci nie tylko aranżują wnętrza mieszkalne, ale też wnętrza biur, sklepów, restauracji, hotelów i innych miejsc, wygląd jest zarazem elementem wizerunku.

Gdzie szukać dobrego dekoratora?

Na początek warto popytać znajomych, może któryś korzystał ostatnio z usług dobrego fachowca i mógłby polecić kogoś sprawdzonego. Jeśli tą drogą nie uda się nikogo znaleźć, dobrym źródłem jest zawsze Internet. Wielu dekoratorów wnętrz oraz firm świadczących tego rodzaju usługi ma dziś swoje strony internetowe bądź profile na facebooku. Tam znaleźć można wyczerpujące informacje na temat ich działalności, łącznie z referencjami i przykładami zrealizowanych projektów. Szczególnie na to ostanie warto zwrócić uwagę – jeśli nie ma takich informacji na stronie, warto o to dopytać już na spotkaniu z dekoratorem. Analizując jego poprzednie dokonania, będziemy wiedzieć, czy jego praca odpowiada naszym upodobaniom.  Łatwo się też w ten sposób zorientujemy, w czym projektant czuje się najlepiej – czy są to może projekty wybranych pomieszczeń (np. łazienek), całych domów czy może biur. Jeśli dalej jesteśmy niezdecydowani, można poprosić dekoratora o namiary do dotychczasowych klientów. Dzięki temu z pierwszej ręki uzyskamy informacje o jakości jego pracy i satysfakcji klientów z jej wyników. Wybrany przez nas fachowiec powinien być komunikatywny i słuchać uwag klienta, bo w końcu dla niego pracuje. Już zwykle jedno spotkanie wystarczy, by przekonać się, czy nadaje z klientem na tych samych falach, czy też może ich wizje aranżacji wnętrz rozmijają się. Jeśli tak jest, lepiej poszukać innego fachowca, w końcu chodzi tu o wygląd naszego domu, no i oczywiście również o nasze pieniądze. Skoro o nich mowa – warto już na początku współpracy zadeklarować, jakim dysponujemy budżetem. Dzięki temu unikniemy późniejszych nieporozumień. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz