Materiał Partnera

Jak znaleźć dobrą pracę, nie posiadając doświadczenia?

Jak znaleźć dobrą pracę, nie posiadając doświadczenia?

Poszukiwania pracy bywają kłopotliwe tylko wtedy, kiedy ktoś nie wie, jak się za nie zabrać. Wysyłanie na ślepo CV nie jest dobrym pomysłem i może wyłącznie frustrować, kiedy mimo aplikowania do dziesiątek, a nawet setek firm, nikt nie oddzwania. Jak można zwrócić na siebie uwagę potencjalnych pracodawców i dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej?

Znajdź swoją ścieżkę kariery

Problemy ze znalezieniem pracy mają nie tylko osoby niedostatecznie wykształcone, ale również te, które ukończyły studia niezgodne ze swoimi zainteresowaniami. Zgodnie z ponadczasowym już powiedzeniem, ważne jest, aby odpowiedzieć sobie w życiu na pytanie, co chcesz robić i co tak naprawdę sprawia Ci przyjemność, a następnie wyszkolić się w danym kierunku. Wbrew pozorom, efekt pracy samouka zostanie bardziej doceniony przez pracodawcę niż pusty, niczym niepotwierdzony dokument. Wiadomo, że istnieją profesje, które wymagają bezwzględnego ukończenia studiów (medycyna, prawo itp.), jednak w przypadku takich zawodów jak np. informatyka czy programowanie, zwykle na pierwszym miejscu stawia się umiejętności.

Kursy i szkolenia

Kiedy już znajdziesz swój wymarzony zawód, musisz się zastanowić, jakich kwalifikacji potrzebujesz, aby go wykonywać. Aplikując na stanowisko pracownika fizycznego, trudno jest zaprezentować pracodawcy swoje umiejętności, nim ten nas zatrudni. W przypadku tego typu zawodów ważna jest wiedza praktyczna oraz dodatkowe kursy. Odbycie interesujących kursów i szkoleń jest bardziej atrakcyjną informacją w CV, niżeli ukończenie nawet najbardziej prestiżowych szkół średnich. Do najbardziej cenionych szkoleń w przypadku pracownika fizycznego zaliczamy:

  • Wózki widłowe
  • Koparki
  • Koparko-ładowarki
  • Pilarki
  • Wiertnice
  • Suwnice
  • Żurawie i dźwigi budownicze
  • Kursy spawalnicze

Ciekawe projekty Unijne

Członkostwo Polski w Unii Europejskiej wiąże się z różnego rodzaju pozytywnymi projektami. Jednym z nich są darmowe kursy dla osób bezrobotnych, których można się podjąć  w ramach projektu „Edukacja – Doświadczenie – Praca”. Szczegóły szkoleń są dostępne na stronie internetowej https://skzijo.pl/.

Własna działalność

Nieco bardziej skomplikowaną opcją dla osoby, która zna swoją ścieżkę zawodową, ale nie może znaleźć zatrudnienia, jest założenie własnej działalności gospodarczej. Należy jednak pamiętać, że prowadzenie nawet małej, jednoosobowej firmy wiąże się z dużą odpowiedzialnością i decyzja o jej otworzeniu powinna zostać dobrze przemyślana.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz