Materiał Partnera

Jak znaleźć dobrą pomoc drogową?

Jak znaleźć dobrą pomoc drogową?

Jeżeli kiedykolwiek przydarzyła wam się niespodziewana awaria samochodu, na pewno wiecie, ile warta jest szybka i profesjonalna pomoc drogowa. Warto być przygotowanym na każdą okazję i zawczasu znać kilka istotnych czynników, które wpływają na wybór odpowiednich usług związanych z pomocą drogową. Przeczytajcie artykuł o tym, jak znaleźć właściwych fachowców.

Co należy zrobić w przypadku awarii na drodze?

W przypadku usterki na drodze należy zatrzymać się i prawidłowo oznaczyć oraz oświetlić samochód – uruchomić oświetlenie awaryjne, włączyć światło postojowe oraz światło wewnątrz samochodu oraz postawić w widocznym miejscu trójkąt ostrzegawczy. Po wykonaniu tych czynności należy skontaktować się z pomocą drogową i czekać na jej przyjazd w bezpiecznej odległości po drugiej stronie barierki ochronnej.

Dobierz pomoc drogową do odpowiedniego regionu

Co jest ważne przy wyborze pomocy drogowej? Bardzo istotny jest region, w którym dana firma obsługuje klientów. Warto jest zatem mieć zapisanych kilka numerów telefonów do pomocy drogowych działających w różnych lokalizacjach. W razie awarii będziemy mieli pewność, gdzie zadzwonić – w zależności od miejsca. Inną firmę poprosimy o pomoc w przypadku usterki w obrębie województwa, w którym mieszkamy, a inną, kiedy wybieramy się w długą podróż wakacyjną lub służbową.

Sprawdź opinię o firmie

Przy wyborze pomocy drogowej należy zwrócić uwagę na doświadczenie firmy i ewentualne referencje, obejmujące również opinie znajomych, które są bardziej rzetelne niż znajdujące się na stronie internetowej lub profilu społecznościowym danego przedsiębiorstwa. Wiedza i doświadczenie znajomych są niezastąpione – dzięki temu możemy dowiedzieć się, jaki jest czas reakcji danej pomocy drogowej, wpływający na szybki przyjazd i sprawną naprawę usterki. Obecnie wiele firm kładzie bardzo duży nacisk na jak najszybsze wykonanie usługi, dlatego współpraca z pomocą drogową nie jest synonimem wielogodzinnego postoju na poboczu drogi w oczekiwaniu na zbawienny holownik.

Pamiętaj o dostępności usług

Ważny jest także sprzęt, jakim dysponuje firma oraz zakres usług, jaki jest w stanie wykonać (najlepiej, jeżeli są one kompleksowe). Duża ilość niezbędnych w tej pracy narzędzi pozwala dotrzeć do klientów w kilku miejscach jednocześnie i przeprowadzić skomplikowaną akcję ratowniczą na drodze. Ponadto poczucie profesjonalizmu zapewnia posiadanie przez firmę własnego parkingu i warsztatu samochodowego. Elementem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze pomocy drogowej, jest również dostępność usług przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu.

Całodobowa pomoc jest niezbędna w przypadku awarii w okresie świątecznym, kiedy na drogach pojawia się mnóstwo samochodówzauważa właściciel Pomocy Drogowej Nowy Targ 24h, która oferuje m.in. holowanie, obsługę po kolizji, odpalanie pojazdów na mrozie, dowóz paliwa, opinię rzeczoznawcy, złomowanie pojazdów oraz samochód zastępczy.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz