Artykuł sponsorowany

Jak znaleźć dobrą ekipę remontową?

Jak znaleźć dobrą ekipę remontową?

Uczciwość, terminowość, solidność – znalezienie ekipy remontowej cechującej się wszystkimi tymi zaletami nie należy do zadań łatwych. Nie jest też jednak niewykonalne. Od czego najlepiej zacząć poszukiwania rzetelnych fachowców i jakie czynniki wziąć pod uwagę, podejmując ostateczną decyzję? Naświetlamy to zagadnienie w poniższym artykule.

Rekonesans

Na wstępie warto poczynić rozeznanie dotyczące tego, jak wygląda rynek usług remontowych w naszym regionie lub miejscowości. Jakie stawki obowiązują w przypadku domów, mieszkań czy pomieszczeń o podobnym metrażu? Jak długi jest średni czas oczekiwania na rozpoczęcie prac? Powinniśmy z grubsza znać odpowiedź na te pytania, zanim przejdziemy do kolejnego kroku.

Rekomendacje

Owym kolejnym krokiem jest zaś pozyskanie z różnych źródeł rekomendacji na temat poszczególnych ekip remontowych. Najlepiej skorzystać z polecenia krewnych lub znajomych, którzy stosunkowo niedawno odświeżali własne lokale. Dzięki temu rosną szanse, że będziemy mogli na własne oczy zobaczyć efekty prac i je ocenić.

Warto też zapoznać się z opiniami w Internecie, zwłaszcza jeśli nie mamy możliwości skonsultowania się w tej sprawie z nikim, kogo znamy osobiście. Oczywiście jak zawsze w przypadku wypowiedzi online należy zachować pewną ostrożność, ale fora internetowe mogą okazać się przydatnym narzędziem chociażby w eliminacji wątpliwej jakości „fachowców”. Negatywnych opinii możemy bowiem zazwyczaj spodziewać się w Internecie  więcej niż pochwał.

Gdy do wyboru zostanie nam już tylko kilka ekip, możemy też zapytać je o referencje od ostatnich zleceniodawców. Dumna ze swoich wyników firma nie będzie miała problemu z przedstawieniem takowych na piśmie czy podaniem numeru telefonu do osób, które będziemy mogli zapytać o doświadczenia (np. o to, czy ekipa zostawiła po sobie porządek, co jest bardzo dobrym prognostykiem).

Jeśli jesteśmy w stanie zapoznać się bezpośrednio z rezultatami prac, zwróćmy uwagę między innymi na takie rzeczy jak to, czy farba na ścianach albo płytki ceramiczne są równo położone, a listwy progowe i przypodłogowe nie odstają wylicza specjalista ze śląskiej firmy budowlanej Wiecha.

O co pytać

W następnej kolejności umawiamy się na oględziny przestrzeni, która ma zostać poddana remontowi. To najlepszy sposób na dokonanie wstępnej wyceny i porównanie na tej podstawie ofert, jeśli chodzi o koszty. Rzetelna ekipa na tym etapie uczciwie wskaże problemy, jakie mogą się ewentualnie pojawić, prowadząc do nadprogramowych wydatków, ale też doradzi chociażby, jakie rozwiązania i materiały zastosować, aby poczynić pewne oszczędności przy zachowaniu oczekiwanego efektu.

Koniecznie zapytajmy poza tym o wykształcenie kierunkowe fachowców (np. budowlane, elektryczne) i ich doświadczenie, a także upewnijmy się, że dysponują własnym sprzętem. Pytając natomiast o termin, w którym mogłyby rozpocząć się prace, pamiętajmy, że jeśli dana firma jest w stanie przystąpić do nich praktycznie od ręki, najprawdopodobniej niestety oznacza to, że nie ma zbyt wielu zleceń, co z reguły nie świadczy zbyt dobrze o ekipie remontowej. Na te najlepsze trzeba czekać – ale ponieważ trzymają się harmonogramu, są też w stanie dość dokładnie określić swoją dostępność.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz