Materiał Partnera

Jak zawalczyć o alimenty na dziecko - Kancelaria Radcy Prawnego Monika J. Klawe

Jak zawalczyć o alimenty na dziecko - Kancelaria Radcy Prawnego Monika J. Klawe

Rozpad małżeństwa posiadającego dzieci wiążę się z koniecznością uregulowania kwestii alimentacyjnej. W utrzymaniu osoby małoletniej powinno bowiem brać udział oboje rodziców. Często nie udaje się jednak dojść samodzielnie do porozumienia w kwestii wysokości świadczenia. Pomocy w takich sprawach udziela Kancelaria Radcy Prawnego Monika J. Klawe. Jak uzyskać alimenty na dziecko?

Kiedy przysługują alimenty na dziecko?

Kwestia uregulowania sprawy świadczeń na dziecko to obowiązkowy element wyroku rozwodowego małżeństw posiadających potomstwo. Obowiązek alimentacyjny powstaje wraz z narodzinami dziecka. Trwa do momentu osiągnięcia samodzielności finansowej. W sytuacji, gdy dziecko pozostaje pod opieką jednego z rodziców, drugi jest zobowiązany do partycypowania w kosztach wychowania. Aby uzyskać alimenty, należy złożyć do sądu stosowny pozew. Jego treść warto skonsultować z radcą prawnym. Sporządzaniem pism procesowych w zakresie prawa rodzinnego zajmuje się Kancelaria Radcy Prawnego Monika J. Klawe. Znajomość procedur i prawa opiekuńczego znacznie ułatwi przygotowanie pozwu o alimenty. Próba samodzielnego działania może wiązać się ze zbyt mocnymi emocjami. Precyzyjne przedstawienie faktów przez radcę prawnego może być znacznie korzystniejsze.

Określenie wysokości alimentów

Punktem wyjścia do ustalenia kwoty alimentów jest spisanie wszystkich wydatków związanych z potrzebami dziecka. Wlicza się w to udział dziecka w kosztach domowych jak opłaty mieszkaniowe. Pozostałe potrzeby, które należy uwzględnić to wyżywienia, ubrania, obuwie, wizyty lekarskie, leki czy zajęcia dodatkowe. Korzystając z pomocy radcy prawnego, dowiemy się, jakie dokumenty są potrzebny do poświadczenia wykazanych wydatków. Kolejnym etapem jest uwzględnienie możliwości zarobkowych rodziców. Przy czym nie jest to równoznaczne z osiąganym aktualnie wynagrodzeniem. Staranne przygotowanie pozwu o alimenty pomaga w osiągnięciu zadowalającego rezultatu. Warto pamiętać, że wraz ze zmieniającymi się okolicznościami życiowymi, można zmienić kwotę świadczenia.

Opracowanie:
Augustów, Młyńska 34
tel. 87 643 22 31
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz