Materiał Partnera

Jak zaprojektować stronę internetową?

Jak zaprojektować stronę internetową?

W dzisiejszych czasach wiele firm decyduje się na założenie własnej strony internetowej. Jest to konieczne, gdyż współcześni odbiorcy w większości są osobami na co dzień korzystającymi z Internetu. Zaprojektowanie strony internetowej wcale nie jest takie trudne, jednakże niekiedy wymaga interwencji specjalisty. W jaki sposób projektuje się strony internetowe?

Wybór celu i rodzaju strony

Przystępując do projektowania strony internetowej, w pierwszej kolejności trzeba określić jej cel. Występują różne rodzaje stron, które stosuje się do innych zadań związanych z naszą działalnością. Do najpopularniejszych z nich zaliczamy: landing page, one-pagery oraz tradycyjne strony internetowe. Pierwszy rodzaj należy do najprostszych stron – nie są one zbyt skomplikowane (zazwyczaj nie zawierają podstron). One-pagery natomiast zawierają dużo treści a ich przygotowanie bywa wymagające. Można zdecydować się na ich prostą formę, jeśli potrzebujemy wyłącznie wizytówki w Internecie. Cel strony internetowej będzie widoczny dla odbiorców i ma znaczenia dla komfortu korzystania z niej. Nie może pojawić się tu niezrozumiały chaos i bałagan.

Określenie grupy docelowej i zakresu informacji

Istotne znaczenie podczas projektowania strony internetowej ma także określenie jej odbiorców. Należy stworzyć i scharakteryzować profil użytkownika strony, by określić jego potrzeby związane z korzystaniem z danej strony internetowej. Znając jej cel i zapotrzebowanie grupy docelowej na konkretne informacje, z łatwością można przystąpić do skutecznego porządkowania treści, które mają się na niej znajdować. W tym celu pomocne będzie przygotowanie odpowiedniej listy z wykazem planowanych informacji i pogrupowanie ich. W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej ważne są zakładki z kontaktem, godzinami otwarcia i lokalizacją firmy.

Testowanie, pozycjonowanie i SEO

Kiedy strona internetowa będzie już gotowa warto ją przetestować i zebrać kilka opinii o jej funkcjonowaniu i komforcie użytkowania. Na ich podstawie będzie można dokonać przydatnych zmian usprawniających. Dotarcie do odbiorców jest możliwe dzięki prawidłowemu pozycjonowaniu strony, na które składa się między innymi: dobór odpowiednich słów kluczowych, alternatywne opisy zdjęć, opisy tytułów i podstron. Istotna jest także hierarchia nagłówków i ich uporządkowanie. Najważniejszym elementem jest strona główna i obecność na niej zakładki z właściwie dobranym menu. Natomiast działania w zakresie SEO mają za cel to, by strona internetowa znajdowała wysokie miejsce w wynikach wyszukiwarek i mogła dzięki temu być zauważona przez większą liczbę osób.

Projektowanie strony internetowej wymaga, między innymi, umiejętności organizacyjnych. Strona powinna być czytelna i przejrzysta. Powierzając jej zaprojektowanie pracownikom firmy Keysys mamy pewność, że zapewnimy wszystkim użytkownikom komfort korzystania z niej.

Opracowanie:
Świętochłowice, Krasickiego 19 lok. 12
tel. 795 451 689
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz