Materiał Partnera

Jak zaprojektować instalację sanitarną?

Jak zaprojektować instalację sanitarną?

Instalacja sanitarna to bardzo ważny element każdego budynku i niezależnie od tego, czy jest on remontowany czy dopiero co budowany, to trzeba odpowiednio zaplanować i zaprojektować wszystkie niezbędne w nim rodzaje instalacji sanitarnej począwszy od kanalizacyjnej, a skończywszy na instalacji grzewczej. Podpowiadamy zatem, jak zaprojektować instalację sanitarną.

Typy instalacji sanitarnych

 Instalacja sanitarna dzieli się na kilka rodzajów, do których należą między innymi:

  • Instalacja gazowa - Jak sama nazwa wskazuje, tego typu instalacja ma za zadanie doprowadzenie gazu do różnych urządzeń, takich jak znajdująca się w naszych mieszkaniach kuchenka gazowa przy pomocy rur (nazywanych także przewodami). Do głównych elementów instalacji gazowej poza przewodami należą także zawór główny i odcinający, licznik oraz filtry.
  •  Instalacja kanalizacyjna - Składająca się z różnego rodzaju urządzeń sanitarnych, do których należą między innymi zlewy, wanny czy muszle klozetowe, które w połączeniu z rurami, syfonami i kolektorami ma za zadanie usunięcie z obiektu różnego rodzaju nieczystości znajdujących się w wyżej wymienionych urządzeniach.
  • Instalacja wodna - Tego typu instalacja dzielona na wewnętrzną bądź zewnętrzną ma za zadanie dostarczenie nam do pomieszczeń zarówno ciepłej jak i zimnej wody prosto z oczyszczalni przy pomocy rur oraz armatury kuchennej bądź łazienkowej, czyli po prostu kranów. Poza tym instalacja wodna powinna posiadać licznik zużycia wody oraz zawory odcinające.
  • Instalacja grzewcza - Kolejny rodzaj instalacji sanitarnej dotyczy ogrzewania dostarczanego do naszych wnętrz przy pomocy grzejników, do których doprowadzana jest przy pomocy rur ogrzana woda prosto z kotła.
  • Instalacja przeciwpożarowa - Jest to niezwykle ważna instalacja montowana zazwyczaj w centrach handlowych, biurach czy innych obiektach użyteczności publicznej, mająca na celu przeciwdziałanie pożarom w tychże budynkach.

Dlaczego projekt instalacji jest tak ważny?

 Jak wiadomo, wszystko co jest połączone, musi ze sobą idealnie współgrać, dlatego też przed zbudowaniem jakiejkolwiek instalacji sanitarnej bardzo ważny jest projekt, który ma na celu zarówno dostosowanie całej instalacji do wielkości budynku bądź terenu, na którym ma się znajdować oraz swobodę jej użytkowania oraz ewentualnych napraw.

Komu zlecić projekt instalacji sanitarnej?

 Kiedy chcemy zlecić zaprojektowanie instalacji sanitarnej, możemy skorzystać z pomocy montera takowych sieci, czyli na przykład hydraulika, jednakże bardziej polecamy udać się w tym celu do specjalistycznej firmy takiej, jak należące do Elżbiety Klimek Biuro projektowe, którego doświadczeni pracownicy szybko, fachowo i bezproblemowo wykonają dla nas projekt instalacji sanitarnej.

Opracowanie:
Koszalin, Grunwaldzka 6
tel. 94 346 14 58
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz