Materiał Partnera

Jak zaplanować remont łazienki?

Jak zaplanować remont łazienki?

Remont łazienki wiąże się zazwyczaj ze sporym bałaganem, hałasem i wszechobecnym pyłem, który osiada w każdym- nawet najmniejszym- zakamarku naszego mieszkania. Niemniej jest nieunikniony, by wnętrze przez cały czas prezentowało się estetycznie i było utrzymane w nowoczesnych trendach. Zmiana aranżacji łazienki to także niemały koszt. Całe przedsięwzięcie, warto dokładnie zaplanować, żeby uniknąć niepotrzebnych nerwów i błędów podczas realizacji. W jaki sposób to zrobić?

Kiedy warto zdecydować się na remont łazienki?

Generalny remont łazienki bardzo często jest nieunikniony, kiedy kupujemy mieszkanie lub dom z rynku wtórnego. Na zmianę aranżacji przychodzi czas także wtedy, gdy wszystkie sprzęty noszą znamiona długoletniego użytkowania, na płytkach zaczynają pojawiać się pęknięcia lub wyglądają już zwyczajnie nieestetycznie. Czas remontu to dobry moment, by skontrolować poprawność wszelkich instalacji, dokonać ich modernizacji lub konserwacji. Prace remontowe nie powinny jednak odbywać się bez planu. Pragniemy przecież, by pomieszczenie zyskało na atrakcyjnym wyglądzie, funkcjonalności i było łatwe do utrzymania w czystości. Praca w pośpiechu i bez odpowiedniego harmonogramu sprzyja popełnianiu błędów.

Najpierw ściany i posadzki

Generalny remont łazienki zazwyczaj wiąże się z całkowitą wymianą posadzki i okładziny ścian. Jak radzi pan Zbigniew Jerzycki- właściciel firmy budowlano-remontowej- prace tego typu najlepiej jest przeprowadzić w pierwszej kolejności. Większość osób decyduje się na montaż płytek ceramicznych, zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Jest to skuteczne rozwiązanie, które dobrze zabezpiecza powierzchnie przed zaplamieniem, jednocześnie zapewniając pomieszczeniu interesujący wygląd. Nowoczesne kafelki cechują się ciekawą formą i bogatym wzornictwem. Dodatkowo występują w rożnych wariantach cenowych, dzięki czemu każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. Coraz częściej do aranżacji ścian używa się również płyt kamiennych. Wyglądają one naturalnie, elegancko i są odporne na zaplamienie czy uszkodzenia mechaniczne. Jest to jednak rozwiązanie droższe od tradycyjnych kafelków.

Montaż sprzętów łazienkowych

Kiedy ściany i posadzka będą już w pełni przygotowane, można przystąpić do montażu sprzętów łazienkowych. Podczas remontu łazienki, możemy znaleźć dla nich nowe miejsce, co przyczyni się do zwiększenia komfortu użytkowania pomieszczenia i uczyni je bardziej funkcjonalnym. Warto to jednak uwzględnić w planie. Na rynku znajdziemy wiele modeli sedesów, wanien, umywalek i kabin prysznicowych. Bez problemu dopasujemy odpowiedni sprzęt nawet do łazienki o nietypowych wymiarach. Do tego wszystkiego należy dokupić nową armaturę i wybrane dodatki, które podkreślą charakter wnętrza. Po zakończeniu remontu wystarczy tylko posprzątać i możemy cieszyć się jego efektami. Remont łazienki przy użyciu nie najdroższych materiałów budowlanych powinien zamknąć się w kwocie 10 tysięcy złotych.

Opracowanie:
Krośnice, Parkowa 26 lok. 8
tel. 606 930 670
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz