Materiał Partnera

Jak zadbać o wyjątkowy uśmiech, czyli wybielanie zębów i nie tylko

Jak zadbać o wyjątkowy uśmiech, czyli wybielanie zębów i nie tylko

Śnieżnobiały uśmiech to wizytówka człowieka, jednak wymaga regularnego dbania o zęby oraz wykonywania w specjalistycznych gabinetach dentystycznych odpowiednich zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Jednym z najpopularniejszych jest wybielanie, które odpowiada za przywrócenie zębom atrakcyjnego białego odcienia. Warto też zainteresować się piaskowaniem – na czym konkretnie polegają poszczególne metody dbania o wyjątkowy uśmiech?

Wybielanie różnymi metodami

W renomowanych gabinetach stomatologicznych wybielanie zębów realizowane jest za pomocą różnego rodzaju metod. Jedną z nich jest niezwykle popularna i efektywna metoda nakładkowa. Dentysta przygotowuje dla pacjenta idealnie dopasowane, indywidualne nakładki na zęby. Zakładanie ich na noc wraz z wykorzystaniem specjalistycznego żelu pozwala uzyskać spektakularne rezultaty w zaledwie kilka lub kilkanaście dni. Tego typu metoda jest skuteczna, jednak stosowanie jej wymaga od pacjenta samodzielnego aplikowania nakładek i żelu. Przychodnia Stomatologiczna Dental proponuje swoim pacjentom również metodę wybielania zębów za pomocą nowoczesnej lampy. Takie rozwiązanie to znaczny komfort – cały zabieg jest jednorazowy i trwa 30-60 minut. Przyspieszenie całego procesu wybielania poprzez zastosowanie wiązki niebieskiego światła pozwala na szybkie zrealizowanie zabiegu. W przypadku metody z użyciem lampy śnieżnobiały odcień zębów pacjent uzyskuje natychmiastowo, należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej diety i powtarzaniu tego typu wybielania co kilka lat.

Kompleksowe oczyszczenie zębów

Zanim jednak pacjent przystąpi do wybielania zębów, musi zadbać o odpowiednie oczyszczenie uzębienia. Jedną z najczęściej stosowanych w tym celu metod jest piaskowanie. Za jego pomocą można wyeliminować wszelkiego rodzaju przebarwienia i osad, następuje również znaczna redukcja kamienia nazębnego. Dzięki piaskowaniu wykonanemu w renomowanym gabinecie stomatologicznym można także w pełni oczyścić przestrzenie między zębami, które również stają się dzięki profesjonalnie przeprowadzonemu zabiegowi bielsze. Redukowanie kamienia nazębnego osadzającego się na zębach możliwe jest także za pomocą skalingu. Również i tego typu metoda dostępna jest w dobrych gabinetach dentystycznych. Warto o niej pamiętać, bowiem kamień nazębny wpływa nie tylko na obniżenie estetyki uśmiechu, ale także możliwość pojawienia się chorób jamy ustnej, np. próchnicy czy paradontozy. W celu uzyskania najlepszych rezultatów należy zatem przed wybielaniem zębów przystąpić do realizacji piaskowania i skalingu wykonanych przez wykwalifikowanego dentystę.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz