Artykuł sponsorowany

Jak zadbać o kosiarkę po sezonie? Kiedy zlecić jej naprawy?

Jak zadbać o kosiarkę po sezonie? Kiedy zlecić jej naprawy?

Osoby posiadające ogród, doskonale zdają sobie sprawę, że utrzymanie go w ryzach, nie zawsze należy do najłatwiejszych rzeczy. Warto zatem mieć nie tylko cierpliwość, ale także sprawny sprzęt, który ułatwi właścicielowi opiekę nad zielenią. Jednym z nieodłącznych elementów każdego ogrodu jest kosiarka. Kiedy ją konserwować, aby była gotowa na nowy sezon? Jak to robić?

Po sezonie marsz do serwisu.

Nie ulega żadnej wątpliwości, że każdy sprzęt po sezonie wymaga odpowiedniego traktowania. Również kosiarkę, która wiosną i latem wykonuje najwięcej pracy, powinno oddać się na przegląd fachowcom. Pracownicy P.H.U.P TAXUS Centrum Ogrodnicze podpowiadają, aby sprzęt oddawać zaraz po sezonie. Dzięki temu wiosną będzie można uniknąć długiego oczekiwania na naprawę kosiarki. Zima jest idealnym czasem na dokonywanie przeglądów i konserwacji. Okres ten pozwala na dokładne sprawdzenie wszystkich podzespołów i ewentualne zamówienie części, które będą niezbędne do wykonania napraw. Rozwiązanie to sprawia także, że klient szybciej otrzyma sprawny sprzęt, który będzie mógł zabezpieczyć. Takie działanie pozwoli mu bez obaw spoglądać na budzące się do życia wiosną rośliny z jego ogrodu. 

Gwarancja na naprawę ma ograniczenia. Warto to sprawdzić przed oddaniem kosiarki do serwisu

Osoby, które dopiero co kupiły kosiarkę, która się popsuła, wymagają od serwisu jego naprawy zgodnie z gwarancją. Okazuje się jednak, że nie zawsze jest to możliwe. Wielu użytkowników bowiem nie czyta warunków, na podstawie których można wykonać naprawę kosiarki. Warto zatem, zanim odda się sprzęt fachowcom, zapoznać się z warunkami gwarancji, jaka została na niego udzielona. Można je odnaleźć na stronach www producentów. Oddając kosiarkę na naprawę gwarancyjną, należy również mieć na uwadze, że może ona potrwać nieco dłużej, choć na ogół nie przekracza ona 14 dni od złożenia dyspozycji. Warto także pamiętać o tym, że do serwisu oddaje się wyczyszczony  oraz kompletny sprzęt. Chcąc uniknąć nieprzyjemnych sytuacji oraz napraw sprzętu, który został zakupiony, dobrze jest zawsze zapoznać się z instrukcją obsługi, która została dołączona do kosiarki. Dzięki temu można zapobiec nieprawidłowemu użytkowaniu, a tym samym wielu usterkom. Oznacza to, że klient będzie jedynie odwiedzał serwis w celu odpowiedniej konserwacji, a także, jeśli będzie miał wątpliwości, o które chce zapytać. Kosiarka natomiast będzie sprawna czekała na kolejny sezon.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz