Artykuł sponsorowany

Jak zadbać o dobry stan systemu klimatyzacji domowej?

Jak zadbać o dobry stan systemu klimatyzacji domowej?

Klimatyzacja w domu to spore udogodnienie, na które decyduje się coraz więcej osób. Dużą zasługą jest tutaj widoczne ocieplenie klimatu sprawiające, że letnie upały są ciężkie do wytrzymania. Jednak, gdy już zdecydujemy się na montaż systemu klimatyzacyjnego, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach wpływających na jego odpowiednie funkcjonowanie, a także zdrowie domowników. Jak często i w jaki sposób trzeba wykonywać serwis klimatyzacji.

Regularny przegląd i konserwacja urządzenia

Przegląd całego systemu klimatyzacji należy wykonywać co najmniej dwa razy w ciągu roku – najlepiej wiosną i jesienią, a więc przed rozpoczęciem i po zakończeniu najintensywniejszego okresu użytkowania. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, co dzieje się z klimatyzacją i na co jest narażona, dlatego też niekiedy bagatelizują konieczność regularnego wykonywania przeglądów. Zatem dlaczego tak w zasadzie niezbędne jest systematyczne serwisowanie systemu klimatyzacji domowej?

Otóż po pierwsze powietrze, które chłodzone jest przez klimatyzator, jednocześnie powoduje wilgoć. To z kolei stwarza warunki sprzyjające rozwojowi różnych szkodliwych mikroorganizmów, jak np. grzyby czy pleśń. Po drugie, drobinki kurzu oraz innych zanieczyszczeń, które osiadają na urządzeniu, później trafiają do powietrza, a więc wdychamy szkodliwe drobnoustroje. Co więcej, wewnętrzne zanieczyszczenia klimatyzatora mogą mieć znaczący wpływ na jego wydajność.

Jakie prace serwisowe wykonają fachowcy?

Wynajmując ekipę specjalistów z firmy MSProfil z Będzina możemy liczyć na precyzyjny przegląd i wykonanie kompleksowych prac serwisowych. Przede wszystkim będą to podstawowe czynności jak sprawdzenie stanu i szczelności wszystkich przewodów, pomiar wydajności, kontrola parownika, skraplaczy oraz filtrów, a także zewnętrznej obudowy. Następnie bardziej złożonym procesem jest czyszczenie klimatyzatora. Fachowcy myją zarówno elementy obudowy, jak i części wewnętrzne. Dodatkowo przeprowadza się odgrzybianie i dezynfekcję całego systemu oraz wymienia zużyte elementy, w tym szczególnie filtry, które są najbardziej eksploatowane.

Jeśli chodzi o odgrzybianie, jest to niezwykle ważne, ponieważ powietrze zanieczyszczone grzybami stanowi duże zagrożenie dla ludzi oraz zwierząt. Wybór środków, jak również metod odgrzybiania jest bardzo duży i zależy głównie od wynajętej ekipy. Ponadto, w ramach usług serwisowych, gdy jest to konieczne, fachowcy napełnią klimatyzację czynnikiem chłodzącym. W zależności od zakresu wykonywanych prac, cena serwisu może się nieco różnić, jednak tylko systematyczne kontrolowanie klimatyzacji, pozwoli cieszyć się nią przez długi czas bez awarii.

Opracowanie:
Będzin, Sączewskiego 21 lok. 7
tel. 503 933 822
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz